
Fotó: Ferencz Alpár
A Trianoni békediktátum Magyarország számára fegyverkezési program volt a 2010 előtti honvédelmi politikához képest – jelentette ki Kósa Lajos magyar országgyűlési képviselő Tusványoson. A politikus és a pódiumbeszélgetés meghívottjai a magyar haderő jelenlegi állapotát tekintették át.
2022. július 22., 22:452022. július 22., 22:45
2022. július 23., 03:592022. július 23., 03:59
A magyar haderő állapotát tekintette át Kósa Lajos (FIDESZ) magyar országgyűlési képviselő, Maróth Gáspár államtitkárral, Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértővel, Csoma Botond RMDSZ-es frakcióvezetővel és Pach Judit szingapúri magyar nagykövettel tartott közös előadásán Tusványoson.
– jelentette ki a politikus, hozzáfűzte:
2010-ben 17 kiképzett önkéntes tartalékos katonája volt az országnak. Kósa annak szemléltetésére hozta a példát, hogy
Fotó: Ferencz Alpár
Demkó Attila biztonságpolitikai szakértő, a beszélgetés moderátora a jelenlegi hadi fejlesztésekről érdeklődött, kérdésére Maróth Gáspár elmondta, hogy
Ezt a gyárat jövő héten helyezik üzembe.
– avatta be a hallgatóságot.
Az államtitkár ezután hosszasan sorolta a tervezett hadiipari beruházásokat: a nyíregyházi régiót például a radartechnika világszínvonalába szeretnék emelni.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
szóljon hozzá!