
Fotó: Vargyasi Levente
Közösségi ünnep Kovásznán a Kőrösi Csoma Sándor emlékének tiszteletére 28. alkalommal megszervezett rendezvénysorozat. A hétvégén kulturális események, tudományos előadások révén elevenítették fel a keletkutató életét, aki nemcsak hazájában, hanem Japántól Angliáig elismerést és tiszteletet vívott ki.
2017. április 09., 19:552017. április 09., 19:55
A Kőrösi Csoma Sándor-napok keretében csütörtökön megemlékező ünnepséget tartottak többek között az ő nevét viselő oktatási intézményben, pénteken tudományos konferenciákon és kiállításmegnyitón vehettek részt az érdeklődők.
Fotó: Vargyasi Levente
Szombaton A bölcsesség útjai – Nyolcvan év együttérzést ünnepelve című kiállítást nyitották meg a kovásznai Tourinfo irodában, amelyen részt vett Tashi Phuntsok, a XIV. Dalai Láma hivatalos európai képviselője, a brüsszeli tibeti iroda vezetője, valamint Sógor Csaba európai parlamenti képviselő. Ezt követően Csomakőrösön ünnepi istentiszteletre, a központi szobornál és emlékháznál pedig megemlékező ünnepségekre került sor.
Fotó: Vargyasi Levente
Gyerő József, Kovászna polgármestere szerint a fürdőváros a Csoma-napok idején a magyarságeredet és keletkutatás tudományos központjává válik.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!