
Elővigyázatosság. Igyekeznek megfékezni a hatóságok a vírus terjedését, de fölösleges a túlzott pánikolás a koronavírus miatt
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Háromszéken két család és két egészségügyi alkalmazott van otthoni karanténban, egy férfi a sepsiszentgyörgyi kórház fertőző betegségek osztályán fekszik elkülönítve, tájékoztattak kedden a háromszéki hatóságok. Emellett arra is felhívták a figyelmet, hogy nem érdemes fölöslegesen pánikolni.
2020. február 25., 19:362020. február 25., 19:36
2020. február 25., 20:082020. február 25., 20:08
Senkinek nincsenek fertőzésre utaló tüneteik, megelőzésképpen tartják őket otthoni vesztegzár alatt. Iulian Constantin Todor Kovászna megyei prefektus sajtótájékoztatón elmondta, hogy
Hétfőn jelezték, hogy visszautaznának Olaszországba, erre megkapták az egészségügyi minisztérium engedélyét, ám végül meggondolták magukat, és maradnak. A másik család gépkocsival érkezett Olaszországból Sepsiszentgyörgyre, a férfi belázasodott, ezért mentőt hívott. A gyorsteszt az igazolta nem fertőzött koronavírussal, a végleges laboratóriumi eredményeket szerdára várják, addig a kórházban marad, a család másik két tagja pedig otthoni karanténban.
A Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Sugásfürdőn a kezelőközpontban, Kézdivásárhelyen egy ANL-s tömbházban, Baróton a kórházban, Kovásznán a hegyimentő- szolgálat menedékházában, Bodzafordulón egy panzióban tudják elkülöníteni a fertőzésgyanús személyeket.
Pánikra semmi ok, azért elővigyázatosnak kell lenni, javallott a kézmosás, szellőztetés,
– mondta el keddi sajtótájékoztatóján András-Nagy Róbert a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója. Felhívta a figyelmet arra:
Az igazgató azt javasolja, hogy a külföldi utazásokat, főleg ha a fertőzött térségekbe mennénk, halasszuk el, és mivel Kovászna megyéből sokan dolgoznak Olaszországban, azt tanácsolják, néhány hétig ők se látogassanak haza. Rosu Mátyás orvosigazgató rámutatott:
Akinél tünetek is jelentkeznek 14 napig karanténban tartják egy erre kijelölt helyen, erre az időszakra hivatalos betegszabadságot kap a háziorvosától. Egészséges emberek nem kell védőmaszkot viseljenek, hiszen még akkor sem kapjuk el a vírust, ha egy fertőzött személy mellett elmegyünk az utcán,
– mondta Kováts István a fertőző betegségek főorvosa. Hangsúlyozta, nem kell minden tünet miatt pánikolni, hiszen
Telefonon érdemes tartani a kapcsolatot a háziorvossal, hiszen egy kisebb fertőzés, megbetegedés súlyosabbá válhat, felülfertőződhet, ha sok időt eltöltünk az orvos, az ambulancia várótermében.
A háziorvos dönti el van, van-e szükség szakorvosi vizsgálatra, de az orvosokat is arra kérik, indokolatlanul ne küldjék kórházba a betegeket. Aki külföldről, olyan térségekből tér haza, ahol igazolt a koronavírus fertőzés, a közegészségügyi igazgatóságnál kell telefonon bejelentkezzen, ha nincsenek tünetek, nem kell orvoshoz, sürgősségre mennie.
Kováts István főorvos elmondta, javallatukra két külföldről hazaérkező egészségügyi alkalmazott biztonsági okokból otthoni karanténban van.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!