
Elővigyázatosság. Igyekeznek megfékezni a hatóságok a vírus terjedését, de fölösleges a túlzott pánikolás a koronavírus miatt
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Háromszéken két család és két egészségügyi alkalmazott van otthoni karanténban, egy férfi a sepsiszentgyörgyi kórház fertőző betegségek osztályán fekszik elkülönítve, tájékoztattak kedden a háromszéki hatóságok. Emellett arra is felhívták a figyelmet, hogy nem érdemes fölöslegesen pánikolni.
2020. február 25., 19:362020. február 25., 19:36
2020. február 25., 20:082020. február 25., 20:08
Senkinek nincsenek fertőzésre utaló tüneteik, megelőzésképpen tartják őket otthoni vesztegzár alatt. Iulian Constantin Todor Kovászna megyei prefektus sajtótájékoztatón elmondta, hogy
Hétfőn jelezték, hogy visszautaznának Olaszországba, erre megkapták az egészségügyi minisztérium engedélyét, ám végül meggondolták magukat, és maradnak. A másik család gépkocsival érkezett Olaszországból Sepsiszentgyörgyre, a férfi belázasodott, ezért mentőt hívott. A gyorsteszt az igazolta nem fertőzött koronavírussal, a végleges laboratóriumi eredményeket szerdára várják, addig a kórházban marad, a család másik két tagja pedig otthoni karanténban.
A Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Sugásfürdőn a kezelőközpontban, Kézdivásárhelyen egy ANL-s tömbházban, Baróton a kórházban, Kovásznán a hegyimentő- szolgálat menedékházában, Bodzafordulón egy panzióban tudják elkülöníteni a fertőzésgyanús személyeket.
Pánikra semmi ok, azért elővigyázatosnak kell lenni, javallott a kézmosás, szellőztetés,
– mondta el keddi sajtótájékoztatóján András-Nagy Róbert a sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója. Felhívta a figyelmet arra:
Az igazgató azt javasolja, hogy a külföldi utazásokat, főleg ha a fertőzött térségekbe mennénk, halasszuk el, és mivel Kovászna megyéből sokan dolgoznak Olaszországban, azt tanácsolják, néhány hétig ők se látogassanak haza. Rosu Mátyás orvosigazgató rámutatott:
Akinél tünetek is jelentkeznek 14 napig karanténban tartják egy erre kijelölt helyen, erre az időszakra hivatalos betegszabadságot kap a háziorvosától. Egészséges emberek nem kell védőmaszkot viseljenek, hiszen még akkor sem kapjuk el a vírust, ha egy fertőzött személy mellett elmegyünk az utcán,
– mondta Kováts István a fertőző betegségek főorvosa. Hangsúlyozta, nem kell minden tünet miatt pánikolni, hiszen
Telefonon érdemes tartani a kapcsolatot a háziorvossal, hiszen egy kisebb fertőzés, megbetegedés súlyosabbá válhat, felülfertőződhet, ha sok időt eltöltünk az orvos, az ambulancia várótermében.
A háziorvos dönti el van, van-e szükség szakorvosi vizsgálatra, de az orvosokat is arra kérik, indokolatlanul ne küldjék kórházba a betegeket. Aki külföldről, olyan térségekből tér haza, ahol igazolt a koronavírus fertőzés, a közegészségügyi igazgatóságnál kell telefonon bejelentkezzen, ha nincsenek tünetek, nem kell orvoshoz, sürgősségre mennie.
Kováts István főorvos elmondta, javallatukra két külföldről hazaérkező egészségügyi alkalmazott biztonsági okokból otthoni karanténban van.
Több utcában is zajlanak a felújítási munkálatok Székelyudvarhelyen a nagy mobilitási projekt részeként, ami igencsak megnehezíti az autós közlekedést, ezért rákérdeztünk a városházán, hogy milyen munkálatok zajlanak és mire kell még számítani.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
szóljon hozzá!