
Kedden lezárták, szerdától ismét van ügyfélfogadás a kézdivásárhelyi polgármesteri hivatalban. Archív
Fotó: Bartos Lóránt
Szerdától újra fogadják a polgárokat a kézdivásárhelyi polgármesteri hivatalban, ám kedden bezárták, miután kiderült, hogy egyik alkalmazott megfertőződött koronavírussal.
2020. augusztus 19., 11:122020. augusztus 19., 11:12
2020. augusztus 19., 11:172020. augusztus 19., 11:17
A városháza egyik alkalmazottja pénteken jelezte, hogy kapcsolatba került egy fertőzöttel. Ezt követően már nem ment be a hivatalba, elkülönítésbe vonult, és elvégeztette a koronavírus-tesztet. Ennek eredményét hétfőn este kapta kézhez, kiderült, hogy ő is megfertőződött.
Kedden a polgármesteri hivatal épületét lezárták, fertőtlenítettek, közben az ott dolgozókat tesztelték. A többi alkalmazott eredménye negatívnak bizonyult.
Mivel napi szinten több százan fordulnak meg az épületben, muszáj volt azt a döntést meghozni, hogy nem engedjük be a hozzánk érkezőket. Elnézést szeretnénk kérni azoktól az ügyfelektől, akik nem tudták intézni ügyeiket, úgy éreztük helyesnek és felelősségteljesnek, hogy egy napra bezárjuk a hivatal ajtaját.
– tette közzé Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere a Facebook-oldalán. Az elöljáró arra kéri a polgárokat, vigyázzanak magukra, családjaikra és felelősséggel kezeljék a kialakult helyzetet.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
szóljon hozzá!