Koronavírus a sepsiszentgyörgyi kórházban – 22 nő, 17 csecsemő és 21 alkalmazott van a lezárt osztályokon

A sepsiszentgyörgyi kórháznál. Karantént léptettek érvénybe a koronavírusos kórházi alkalmazott által érintett osztályokon •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

A sepsiszentgyörgyi kórháznál. Karantént léptettek érvénybe a koronavírusos kórházi alkalmazott által érintett osztályokon

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál koronavírus-fertőzést állapítottak meg – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.

Bíró Blanka

2020. március 22., 18:022020. március 22., 18:02

2020. március 26., 10:392020. március 26., 10:39

Szombaton este, amint kiderült az eset, már foganatosítottak egy sor intézkedést: 21 óra 15 perctől már leállították a sürgősségi esetek fogadását, illetve a nőgyógyászati és szülészeti pácienseket átirányították a kézdivásárhelyi kórházba. Öt perc, múlva 21 óra 20 perckor Kovászna megye minden kórházát, a mentőállomást is értesítették a kialakult helyzetről. A szülészet-nőgyógyászaton, az újszülött osztályon és a szülőszobában elrendelték a karantént.

korábban írtuk

Koronavírussal fertőzött a sepsiszentgyörgyi kórház egyik alkalmazottja – karantént rendeltek el
Koronavírussal fertőzött a sepsiszentgyörgyi kórház egyik alkalmazottja – karantént rendeltek el

Azonnali hatállyal elrendelték vasárnap a karantént a Sepsiszentgyörgyi Megyei Sürgősségi Kórház szülészet- nőgyógyászat és újszülött osztályán, valamint a szülőszobában. Mint kiderült: koronavírussal fertőzött a sepsiszentgyörgyi kórház egyik alkalmazottja.

A három osztályon egy szülő nő, 13 kismama, 17 csecsemő és 8, nőgyógyászati sürgősséggel bennfekvő nő tartózkodik. Az akkor éppen a három osztályon dolgozó 21 kórházi alkalmazott is karanténba került.

A munkatársaktól vasárnap mintát vettek koronavírusteszt elvégzésére. Az eredmény függvényében a kórházban maradnak, vagy 14 napos lakhelyi elkülönítésbe kerülnek.

Ha nem mutatják ki náluk a koronavírus-fertőzést, akkor is otthon kell maradniuk 14 napra, nem érintkezhetnek senkivel.

A bennfekvő betegeket fertőző betegségekre szakosodott orvos vizsgálja meg, és dönti el, hogy szükséges vagy sem a teszt elvégzése. A kórházigazgató hangsúlyozta, a jelenleg érvényben levő országos szabályozás írja ezt így elő.

Vasárnap reggel óta zajlik a járványtani kivizsgálás, a közegészségügyi igazgatóság szakemberei

próbálják feltérképezni, hogy a koronavírussal diagnosztizált kórházi alkalmazott kivel került kapcsolatba.

Ez a becslések szerint legalább két napig tart. András-Nagy Róbert szerint

a fertőzött alkalmazottnak korlátozott volt a tevékenysége, a megszokottnál kevesebb pácienssel került kapcsolatba, és munka közben folyamatosan védőmaszkot viselt.

Az a kérésük, hogy aki tudja magáról, hogy kapcsolatba került a fertőzött munkatárssal, családjával együtt vonuljon lakhelyi elkülönítésbe, és telefonon jelentkezzenek be a hatóságoknál: a közegészségügyi igazgatóságon (0757-354 074, 0749-038 675, 0751-297 992, 0751-041 426) vagy a katasztrófavédelmi felügyelőségnél (0755-740-427).
.

Idézet
Ne várják meg, hogy hívják őket. Ha tudják, hogy kapcsolatba kerültek a fertőzött személlyel, vonuljanak lakhelyi elkülönítésbe és jelentkezzenek!

– hívta fel a figyelmet az igazgató. Arra vonatkozó kérdésünkre, hogy miért nem hoznak neveket nyilvánosságra, amikor kora reggel óta az erről szóló híresztelésekkel, és nevekkel van tele a Facebook, az igazgató kifejtette: a kommunikációt belügyminisztériumi és a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) rendelete szabályozza.

Bár a híresztelések vasárnap reggel óta elindultak, a prefektúra és a kórház csak több órás egyeztetés után kapott engedélyt a hivatalos információk közlésére.

„Fontos tisztázni, hogy jelenleg a híresztelésekkel ellentétben csak egy munkatársunk visszaigazolt koronavírus-fertőzött, és nem több. Nem kell senkit keresztre feszíteni, bárki elkaphatta volna a fertőzést” – szögezte le az igazgató.

Még nincs szó a teljes kórház lezárásáról

Egyelőre kizárják annak a lehetőségét, hogy a teljes kórházat le kellene zárni.

A karanténban levő három osztály kivételével fennakadás nélkül zajlik az ellátás, a sürgősség, a műtők, az intenzív terápia is működik.

„Nem kell pánikolni, aggodalomra egyelőre nincs ok. Megtettünk minden indokolt intézkedést, a teljes kórházat fertőtlenítjük. Ha higgadtan kezeljük a helyzetet, túllépünk rajta” – szögezte le az igazgató.

A kórház teljes személyzetét megfigyelés alatt tartják, a járványtani kivizsgálás eredménye alapján, aki kapcsolatba került a visszaigazolt beteggel, letesztelik.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 08., kedd

Hónapok óta körözi a rendőrség a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját

Korábban is felmerült a mezőméhesi gyilkossággal gyanúsított Gânj Emil neve rendőrségi nyomozás kapcsán: a 23 éves áldozat családja szerint a gyanúsított a fiatal nő egykori élettársa, aki idén februárban elrabolta a lányt és felgyújtotta a házat.

Hónapok óta körözi a rendőrség a mezőméhesi gyilkosság gyanúsítottját
2025. július 08., kedd

Oktatási miniszter: csökkenni fog az óraadó tanárok óradíja

Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.

Oktatási miniszter: csökkenni fog az óraadó tanárok óradíja
2025. július 08., kedd

Gyilkosság miatt nyomoz a rendőrség a mezőméhesi tűzeset kapcsán, mutatjuk a gyanúsítottat

Feltehetően szándékos gyújtogatás okozta a kedd reggeli mezőméhesi tűzesetet, amelyben egy személy életét vesztette. A rendőrség nagy erőkkel nyomoz – derül ki a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.

Gyilkosság miatt nyomoz a rendőrség a mezőméhesi tűzeset kapcsán, mutatjuk a gyanúsítottat
2025. július 08., kedd

Gyalogost ütött el egy autó Székelyudvarhelyen

Gyalogost ütött el egy autós Székelyudvarhelyen kedden dél körül, az illetőt kórházba szállították.

Gyalogost ütött el egy autó Székelyudvarhelyen
2025. július 08., kedd

A romániaiak közel negyven százaléka elégedetlen Nicușor Dan elnöki tevékenységével

A romániaiak 35,9 százaléka teljes mértékben elégedetlen Nicușor Dan eddigi elnöki tevékenységével – derül ki INSCOP Research felmérésének kedden közzétett adataiból.

A romániaiak közel negyven százaléka elégedetlen Nicușor Dan elnöki tevékenységével
2025. július 08., kedd

Sok munkát adott a tűzoltóknak a szélsőséges időjárás

Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.

Sok munkát adott a tűzoltóknak a szélsőséges időjárás
2025. július 08., kedd

Tíz-tizenketten négy-öt férőhelyes irodákban, kevesebb pénzért – egész héten tiltakoznak a nyugdíjpénztárak alkalmazottai

A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.

Tíz-tizenketten négy-öt férőhelyes irodákban, kevesebb pénzért – egész héten tiltakoznak a nyugdíjpénztárak alkalmazottai
2025. július 08., kedd

Tűzesetben vesztette életét egy nő Mezőméhesen

Lakóház gyulladt ki Mezőméhesen kedden délelőtt, egy nő életét vesztette.

Tűzesetben vesztette életét egy nő Mezőméhesen
2025. július 08., kedd

Elmegy az ember kedve a nyaralástól: lesújtó állapotokat talált a fogyasztóvédelem a román tengerparton – videóval

„Háború utáni” és „siralmas” állapotok – maga a fogyasztóvédelem használja ezeket a leírásokat a tengerparti ellenőrzőakciójuk után.

Elmegy az ember kedve a nyaralástól: lesújtó állapotokat talált a fogyasztóvédelem a román tengerparton – videóval