
Bokor Tibor és Szilveszter Szabolcs a beiktatást követően
Fotó: Kézdivásárhely Polgármesteri Hivatala
A 35 éves Szilveszter Szabolcsot választotta alpolgármesternek a kézdivásárhelyi önkormányzati-képviselő-testület csütörtökön. Az alpolgármester környezetmérnök, az energetikai tudományok doktora, valamint egy mérnöki tanácsadó cég tulajdonosa.
2020. november 13., 16:412020. november 13., 16:41
Önéletrajza szerint az új alpolgármester környezetmérnöki diplomáját a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának Biomérnöki Tanszékén szerezte 2008-ban. Az egyetemet befejező évben a Bukaresti Műszaki Egyetem Hidraulika és Környezetmérnöki Intézet doktori iskolájának diákja volt, ahol biológiai szennyvíztisztítás témakörben szerzett PhD fokozatot.
Az ecuadori tanügyminisztérium Prometeo ösztöndíjasa volt, így egy évig Ecuadorban vízgazdálkodás területén végzett kutatást, valamint oktatott a helyi egyetemen.
A Magyar Tudományos Akadémia köztestületének külső, valamint más szakmai szervezetek tagja, emellett a Román Környezeti Egyesület (Asociația Română de Mediu ARM) vezetőtanács tagja.
– mondta el a beiktatását követően Kézdivásárhely új alpolgármestere.
Bokor Tibor polgármester felidézte, Szilveszter Szabolcs már az elmúlt négy évben önkormányzati képviselőként is sokat segített a városnak, elsősorban a víz- és csatornahálózat problémái terén.
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
szóljon hozzá!