
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Késsel járkált Kézdivásárhely központjában egy férfi – erről értesítették még pénteken a rendőrséget, a hatóság munkatársai pedig vizsgálatot indítottak az ügyben veszélyes tárgy birtoklása és használata miatt. Íme, az eredmény.
2020. november 16., 22:182020. november 16., 22:18
Mint kiderült, a 28 éves férfi ellen egy másik ügyben is bűnvádi eljárás indult, fenyegetés, ütlegelés, testi erőszak és lopás gyanújával. A rendőrség javaslatára az ügyészség a férfi kényszerkezelését kérte, magyarán: utalják kórházba, amíg meggyógyul vagy az állapota annyira javul, hogy már nem jelent veszélyt.
A bizonyítékokat mérlegelve a bíróság elrendelte a kényszerkezelést, a közegészségügyi igazgatóság munkatársai a rendőrség segítségével hajtották végre a bírósági döntést: kórházba kísérték a férfit.
A Facebookon posztoló kézdivásárhelyiek arról számolnak be, hogy nem ez az első eset, a 28 éves fiatalember viselkedése gyakran kiszámíthatatlan, járókelőket, gyereket is zaklat a utcán.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!