
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Törvénymódosítást dolgozott ki és iktatott a parlamentben az RMDSZ a járművezetői-engedély megszerzésének átszervezésére vonatkozóan: a törvénytervezet bővíti a vizsgáztatók körét azáltal, hogy nem csak rendőrtisztek lehetnek vizsgabiztosok, hanem olyan személyek is, akik vizsgáztatói engedélyt szereznek – olvasható a szervezet szerdai közleményében.
2022. október 05., 11:012022. október 05., 11:01
2022. október 05., 11:362022. október 05., 11:36
„A törvénymódosításra azért volt szükség, mert az Országos Vezetői Jogosítvány- és Gépjárműnyilvántartó Hivatal (DRPCIV)
ezért a vizsgázók akár hónapokat is kell várjanak arra, hogy időpontot kapjanak a jogosítvány megszerzéséhez szükséges gyakorlati vizsgára” – mondta el Benedek Zakariás, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezető-helyettese, a törvénytervezet egyik kidolgozója.
Az RMDSZ parlamenti frakciója által iktatott törvénymódosítás számos előnyös rendelkezést tartalmaz a járművezetői-engedély megszerzésének adminisztratív eljárásaira vonatkozóan is:
vagyis a tanulóknak lehetősége lenne különböző vizsgaközpontot választani tartózkodási helyük függvényében. Továbbá,
annak érdekében, hogy csökkentse a vizsgázó félelmeit, valamint felügyelni tudja a vizsga szabályos lefolyását.
A törvénytervezet értelmében a vizsgabiztosok képzéséért és engedélyeztetéséért a Szállításügyi és Infrastrukturális Minisztérium alárendeltségébe tartozó Román Közúti Hatóság (ARR) felel majd.
Kitétel ugyanakkor az is, hogy az illető nem tölthet be állást valamely autóiskolában, valamint el kell végeznie a vizsgabiztosi képzést.
Benedek Zakariás szállításügyi szakpolitikus a módosítás kapcsán elmondta:
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezető-helyettese rámutatott arra is, hogy a DRPCIV felelne továbbra is az elméleti vizsga lebonyolításáért, a járművezetői-engedélyek kibocsájtásáért és nyilvántartásáért, csak a gyakorlati vizsga lebonyolítása és a vizsgabiztosok engedélyeztetése kerülne át a Román Közúti Hatóság (ARR) alárendeltségébe.
Amennyiben az RMDSZ által kidolgozott törvénymódosítást elfogadja a parlament, az 2024-től lép majd hatályba.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
1 hozzászólás