
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A járványtani szűrések miatt feltorlódott és feldühödött emberek ellen vetette be hétfőn a könnygázt a sepsiszentgyörgyi ambulancián szolgálatot teljesítő biztonsági őr.
2020. március 17., 14:372020. március 17., 14:37
2020. március 17., 15:322020. március 17., 15:32
András-Nagy Róbert kórházigazgató lapunknak elmondta, az incidens hétfőn délelőtt, a szűrések bevezetése utáni első órákban történt. A kórház vezetősége sajnálja, hogy az őr túlreagálta a helyzetet,
A 25 éves fiatalembert áthelyezték, már nem a kórháznál teljesít szolgálatot.
Az igazgató elmondta, a járványtani szűrés kötelező, az egészségügyi személyzet, a betegek védelmében történik, valóban meghosszabbítja a várakozási időt, de elkerülhetetlen.
Hétfőn mintegy 50–60 ember gyűlt össze az ambulancia bejáratánál, egy adott pillanatban a tömegben állók közül néhányan elveszítették a türelmüket,
Az igazgató is a helyszínre sietett, és sikerült lecsillapítani a kedélyeket. András-Nagy Róbert elmondta, azóta helyreállt a rend, a betegek is türelmesek, az alkalmazottak végzik a dolgukat. A kórház járóbeteg-rendelőiben, a poliklinikán hétfőtől csökkentetett órarenddel, azaz munkanapokon 8-tól 16-ig zajlanak a rendelések,
Az igazgató megértésre és együttműködésre kéri a lakosságot, a kórházban, az ambulancián úgy kell megszervezni a tevékenységet, hogy elkerüljék a fertőzésveszélyt, nagy hangsúlyt fektetnek az alkalmazottak védelmére, hiszen ha ők lebetegednek, nem lesz, aki ellássa a lakosságot.
Az elmúlt 24 órában 93 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 95 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott vasárnap Facebook-oldalán a Salvamont.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
szóljon hozzá!