
A sportért és gyerekekért cselekedne a tornaiskola
Fotó: Botoș Liviu Tornaiskola
Továbbra is küzdenének a tornasport fennmaradásáért Sepsiszentgyörgyön, de egyre nehezebb biztos helyszín nélkül edzéseket szervezni – derült ki Kolcza István önkormányzati képviselő és Botoș Liviu edző e heti sajtótájékoztatóján. A város egyetlen tornaiskolájának négy éve ki kellett költöznie az addig használt teremből, jelenleg két iskola között váltogatva tartanak edzéseket a gyerekeknek.
2024. február 09., 20:592024. február 09., 20:59
Összesen 76 tornászt oktat jelenleg Botoș Liviu, köztük 4 és 14 év közötti tehetséges gyerekeket, akiknek mindaddig nem lesz lehetőségük a továbbfejlődésre, ameddig nem találnak erre megfelelő helyszínt. „Nekem szívügyem ez a sport, én is tornáztam több mint tizenkét évet a Mikes Kelemen Középiskola tornatermében, amely jelenleg használhatatlan” – vezette fel a problémát Kolcza István helyi tanácsos.
Az említett középiskola hátsó termét kifejezetten csak a sportklub bérelte és használta, mielőtt 2019-ben bezárták volna a katasztrofális állapota miatt. Az edző, valamint legalább kétszáz szülő időben jelezte a problémát, beadvánnyal fordultak az önkormányzathoz és a Kovászna megyei tanácshoz, hogy segítsenek rendezni a helyzetet. Ekkorra már
Végül az épületből kiköltöztették a tornászokat, de azóta sem sikerült végleges helyszínt találni számukra. Botoș Liviu elmondta, hogy jelenleg a Váradi József Általános Iskola és a Mihai Viteazul Főgimnázium termeiben edzenek heti két-három alkalommal délutánonként, amíg nem kerül jobb megoldás. Ehhez azonban
„Ez egy olyan sportág, hogy eredményeket csak hosszú évek munkája által lehet felmutatni. Ezért is fontos egy olyan terem, ahol a tornaeszközöket napi szinten lehet használni, versenyekre lehet készülni” – magyarázta Kolcza István, aki szerint küzdeni kéne a sportág fennmaradásáért, mert van igény rá.
A város önkormányzata nem hagyta teljesen figyelmen kívül a problémát, megoldást viszont azóta sem talált a problémára. A képviselő szerint
hogy költségvetést tudjanak mellérendelni, ameddig sikerül egy újat építeni, kifejezetten erre a célra.
Az edző elmondta, a jelenlegi körülmények között csak talajtornát tud oktatni, a versenyeredményeik pedig gyengültek, mert a gyerekek nem tudnak minden nap edzeni. Megyeszintű megmérettetéseken helytállnak, országszintű bajnokságokra viszont nem tudnak felkészülni, ezért
„Vannak nagyon ügyes, tehetséges tornászok, de több munkára lenne szükség” – fogalmazott.
Az évek során Kovászna Megye Tanácsa és a helyi önkormányzat is támogatta a sportolóknak szervezett versenyeket, amelyekkel segítettek ugyan az eseményekben, de az évek óta fennálló gondot mégsem orvosolták. Ugyanakkor a Bethlen Gábor Alapítvány hozzájárulása is nagyot nyom a latban, hiszen a Botoș Liviu Tornaiskola költségeinek java részét az alapítvány támogatásából finanszírozzák.
„A legnagyobb probléma, hogy nincs megfelelő tere ennek a sportágnak, és nincs hozzárendelve egy költségvetés, amivel a jelenleginél jobban működhetne” – jelentette ki a képviselő, aki az edzővel együtt őszintén reméli, hogy a jövőben a városvezetés nagyobb hangsúlyt fektet majd a tornasportra.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
Összesen 214 oszlófélben lévő bölény-, bivaly-, szarvas- és őztetemre bukkantak Récekeresztúr község bölényfarmján a Kolozs megyei prefektúra tájékoztatása szerint.
Közös nyilatkozatot fogadtak el az erdélyi magyar pártok és nemzeti tanácsok Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó jelenlétében. A nyilatkozat egyebek mellett a választójog és kisebbségi ügyek kapcsán rögzíti az álláspontjaikat.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott határozatával jóváhagyta 1200 új mentőautó beszerzésének finanszírozását.
Magyarország külhoni ifjúsági fővárosaként Gyergyószentmiklós több mint 130 eseménynek ad otthont az év során. A hivatalos programsorozat március 20–21-én indul útjára.
A kabinet csütörtöki ülésén első olvasatban megvitatott sürgősségi kormányrendeletet értelmében a fiatalok, a kiszolgáltatott helyzetű személyek és a tartósan munkanélküliek munkaerőpiacra való belépésének támogatását célzó intézkedéseket hoz a kormány.
Legkésőbb év végéig be kell üzemelni az uniós támogatással kiépült Hargita megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszer begyűjtési és szállítási szolgáltatását, amelyre csütörtökön írták alá a szerződést a nyertes konzorciummal.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
szóljon hozzá!