
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Három Kovászna megyei helyszínen tartottak házkutatást csütörtökön a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) ügyészei és a rendőrök: egy koldushálózat működtetésével és emberkereskedelemmel gyanúsított bűnbandára csaptak le.
2022. április 07., 18:162022. április 07., 18:16
2022. április 07., 18:222022. április 07., 18:22
Magyarországon, Németországban és Ausztriában is zajlottak szimultán házkutatások és kihallgatások az ügyben. A DIICOT Kovászna megyei területi irodája közleményben arról tájékoztatott, hogy a gyanú szerint a szervezett banda 2017-ben alakult, és
Az ügyészek szerint 2017 és 2022 közötti időszakban megtévesztéssel több személyt toboroztak, Németországba vagy Ausztriába szállították őket, ahol
Az így szerzett pénzt a banda tagjai elvették, és hogy az áldozataik ne tudjanak elmenekülni, elvették az irataikat, csak azok másolatát hagyták náluk, hogy a hatóságok előtt igazolni tudják magukat.
Az ügyészek egy gyanúsítottak előzetes letartóztatásba helyezését javasolják. A nemzetközi akciót az Eurojust (az Európai Igazságügyi Együttműködési Egység) koordinálta.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
Szerdán folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvi kommunikációs készségeinek a felmérésével.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter bejelentette, hogy párbeszédet kezdeményez a társadalommal az új közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, és csütörtökön élő beszélgetést indít a témáról a Facebook-oldalán.
1 hozzászólás