
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Több útlezárás is lesz az elkövetkező napokban Kovászna megyében, ugyanis második kiadásához érkezett a kizárólag autóklasszikusok számára szervezett Romanian Historic Rally – adják hírül a szervezők.
2021. június 22., 11:222021. június 22., 11:22
2021. június 22., 11:242021. június 22., 11:24
A Román Autósport-szövetség égisze alatt szervezett autóverseny miatt, 23-án, szerdán a Sepsikőrispatakot Középajtával összekötő 121A jelzésű megyei utat zárják le 10:30-tól 15:30-ig, majd csütörtökön ismét 9:30-tól 13 óráig.
Ugyancsak csütörtökön a Papolc és Komandó közötti útszakasz is lezárásra kerül 11 órától 15 óráig, majd pénteken 10-től 14 óráig.
Zágonbárkány és Zágon között a 13E jelzésű országút egy 7 kilométeres szakaszát zárják el a forgalom elől szintén pénteken 10 és 13 óra között.
A Kovásznát és Komandót összekötő községi úton sem lehet majd közlekedni csütörtökön 11 és 13 óra, valamint 13:30 és 16 óra között.
Ezen kívül az erdei utakon is zajlik majd az esemény, így csütörtökön Mica Siriunál nem lehet majd közlekedni 13:30 és 18:00 óra között, valamint pénteken 13:30 és 18 óra között sem.
Zabratónál csütörtökön 15 és 18 óra között lesz útlezárás, pénteken pedig a 16:30 és 19 óra közötti időszakban. Halom pataknál pénteken 10:30-tól 16-ig lesz tilos a közlekedés az autósforgalom számára.
A hamarosan startoló versenyen 22 belga és francia versenyző vesz részt veterán autókkal.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikai bizottsága szerdán egyhangú szavazással megerősítette politikai támogatását Dominic Fritz pártelnök iránt – közölte az alakulat. A döntést a testület ülésén jelen lévő mind a 151 tag támogatta.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vasúti infrastruktúra 2026-2030 közötti fejlesztési stratégiáját.
Augusztus 20-a nemcsak a múlt, hanem a felelősség ünnepe is, amivel minden nemzedék tartozik a hazánknak, amit örökül kaptunk és amit egyszer majd továbbadunk – mondta a miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videójában.
A betegségek nem tartanak szünetet a szabadságolások idején, a kórházakban fekvő pácienseknek folyamatosan vérre van szükségük. A véradóknak sem érdemes elfeledkezni arról, hogy a szabadság mellé a nyárba befér ez a karitatív cselekedet is.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
szóljon hozzá!