
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Egy sepsiszentgyörgyi nő hétfőn reggel azzal szembesült, hogy valaki kivágta a személygépkocsija mind a négy kerekét. A kárvallott miután jelentette az ügyet a rendőrségen, jutalmat ajánlott fel a nyomravezetőnek.
2023. február 01., 11:532023. február 01., 11:53
2023. február 01., 11:572023. február 01., 11:57
Az autó egyébként a megyeközponti Nicolae Iorga utcában állomásozott, amelynek környékén január 27-re virradóan – mindmáig ismeretlen elkövetők – feltörtek két parkoló autót:
az egyikből a navigációs rendszert és a visszapillantó tükröt próbálták kiszerelni, itt a kárvallott nem tett feljelentést;
a másikból, egy taxiból, amelynek a sofőr felőli szélvédőjét törték be, 30 lejt vittek el.
Egy harmadik autónál is próbálkoztak az elkövetők a Grigore Bălan tábornok sugárúton, amelyet a tulajdonos nem zárt be, de az autóban nem találtak semmi elvihetőt.
A rendőrség minden esetben nyomozást indított.
A kárvallott, akinek négy gumiabroncsa bánta a történteket,
„Segítséget szeretnék kérni, vasárnapról hétfőre virradóan a Nicolae Iorga utcában, a 4-es tömbház elött kivágták a kocsim mind a négy kerekét. Ha valaki látta, vagy esetleg van kamerája az utcára, és segít, hogy megtaláljam a tettest, jutalomban részesítem” – írta az elkeseredett nő.
Akik információval tudnak szolgálni és segíteni szeretnének, azok az Elveszett–megtaláltam Sepsiszentgyörgyön nevű nyilvános Facebook-csoportban megtalálják a felhívást, és ott felvehetik a kapcsolatot az illető személlyel.

Nyomozást indított a Kovászna megyei rendőrség, miután csütörtök este feltörtek két személyautót a sepsiszentgyörgyi Ág utcában. Az egyik autótulajdonos nem kíván feljelentést tenni.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Egy lakóház melléképületében csaptak fel a lángok hétfőn délután Székelyhodoson, a tüzet már eloltották a lakók, amire a tűzoltók a helyszínre érkeztek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
szóljon hozzá!