
A nagy buszoknak könnyebb lesz, a kisebbeknek meg se kottyan majd a körforgalmon való áthajtás
Fotó: Beliczay László
Több nehézségbe is ütközik a tömegközlekedés biztosítása Székelyudvarhelyen. A parkoló autók mellett az utak szélessége is akadályt jelent az újonnan bevont kék buszok számára. A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal az utóbbira már talált is megoldást.
2022. szeptember 02., 16:472022. szeptember 02., 16:47
2022. szeptember 02., 19:212022. szeptember 02., 19:21
Több napja dolgoznak a Székelyudvarhelyi Városi Kórház mellett található körforgalom szélesítésén, annak érdekében, hogy az Urbana Rt. ügykezelésébe került városi tömegközlekedés – az általuk biztosított kék buszok – gondtalanul tudjanak közlekedni.
A munkálatokkal kapcsolatban Fülöp-Székely István, a városháza műszaki igazgatója közölte, hogy
Fotó: Beliczay László
Az igazgató szerint, a körforgalom belső ívén értelmetlen lett volna módosításokat végezni, hiszen, így is ki van már építve egy olyan sáv, amire fel lehet hajtani.
– jegyezte meg a műszaki igazgató. Az érkező kisbuszokkal kapcsolatban azt is elmondta, hogy azokra már lejárt a közbeszerzés, ennek értelmében két dízel és egy elektromos kisbusszal fog bővülni a tömegközlekedés ellátása, amint megérkeztek a járművek, a lehető legkevesebb idő alatt igyekeznek üzembe helyezni azokat.
Fotó: Beliczay László
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
3 hozzászólás