
A rendezvény helyszínére kisvonattal is el lehet jutni
Fotó: Benedek Huszár János/facebook
A múlt héten sport-, ezen a héten kulturális események színesítették a Barót 800 rendezvénysorozatot. Szombaton történelmi zászlók felvonultatásával kezdődnek a városnapok.
2024. augusztus 09., 16:052024. augusztus 09., 16:05
2024. augusztus 10., 16:532024. augusztus 10., 16:53
A székely történelmi zászlókat lobogtató hagyományőrző huszárok vonulnak végig szombaton 10.30-kor Erdővidék központjának utcáin – ez jelzi a Barót 800 rendezvénysorozat keretében zajló kétnapos városünnep kezdetét. 10.30-ra a Millennium parkba, illetőleg az ottani millenniumi emlékműhöz van meghirdetve a gyülekező, ahol
A vendégek, résztvevők innen vonulnak fel a Diákdombig, ahol Benedek Huszár János polgármester hivatalosan is megnyitja a városnapokat, és
Előtte, 10 órától átmozgató jógával, hangfürdővel kezdhetik a napot az RMDSZ-sátorban azok, akik kedvet éreznek hozzá.
Pontban délben ökumenikus istentiszteletet tartanak a római katolikus templomban, 13 órakor már a rendezvény helyszínén, a Városligetben zendít rá az Erdővidéki Egyesített Fúvószenekar, 14 órakor pedig a Fuse Band nevű rezesbanda – tájékoztatott Nagy Zoltán programkoordinátor. 15 órakor az erdővidéki néptánc-találkozó rajtol, amit a Barátság Tánclépésben névre kereszteltek el a szervezők, 16:30-kor a baróti művelődési ház Syncron Táncegyüttese, 18 órakor pedig a Bekecs Néptáncegyüttes lép fel.
Az Opra Music Center előadásának vasárnap délután tapsolhatunk
Fotó: Opra Music Center/facebook
Vasárnap 12:30-kor a Gaál Mózes Általános Iskola gyerekeinek műsora adja meg az alaphangot, 13.30-kor a zene iránti szeretetéről és elhivatottságról közismert Opra Balázs József alapította Opra Music Center produkciója következik. Egy órával később zenés interaktív gyermekműsor szerepel a programtervben, Mese habbal címmel.
15:30-kor a Mozaik Tánccsoport lép színpadra, 16.30-kor a Cassical Singers ad elő operett-slágereket, 18 órakor pedig a Kátai Boróka, Ilyés Szilágyi János, Demeter Balázs és Mátyás Péter összetételű Day By Day zenekar mutatkozik be az erdővidéki közönségnek. Este 8-kor Pittyes 2es és Gyufa igyekszik megdolgoztatni a hasizmokat, az utána következő 4S Street-koncertet és egyben a városnapokat tábortűz és közös éneklés zárja.
Emellett gyermekfoglalkozások is lesznek, az RMDSZ-sátorban beszélgetések, könyvbemutató, és a lacikonyhások is minden bizonnyal a helyzet magaslatán fognak állni.
A Városligetre folyamatos kisvonat-járatot is biztosítanak a szervezők, amely ingyenesen szállítja a rá felszállókat.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!