
Majdnem két évig állt üresen az új építmény
Fotó: Kisgyörgy Sándor Facebook-oldala
A kicsik helyett még jó ideig iskolás gyerekek fognak tanulni a sepsikőröspataki korszerű óvoda épületében, amíg sor nem kerül a község általános iskolájának felújítására. A tanulóknak decemberben kellett költözniük, miután a korábbi létesítménynek megvonták a működési engedélyét kétséges szerkezeti állapota miatt.
2024. január 31., 09:292024. január 31., 09:29
2024. január 31., 09:332024. január 31., 09:33
Az impozáns épületre 2018-ban nyert pályázatot a helyi önkormányzat, az építést azonban csak két évvel később tudták elkezdeni.
Az intézményt azonban azóta sem vehette igénybe a község 40 óvodása, helyüket a Kálnoky Ludmilla Általános Iskola 150 tanulója vette át egyelőre meghatározatlan időre.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának összeomlása után Háromszéken is szigorú ellenőrzésnek vetették alá a tanintézmények épületeit, a Kovászna Megyei Népegészségügyi Igazgatóság ezért a sepsikőröspataki iskola engedélyét is megvonta.
– nyilatkozott Kisgyörgy Sándor polgármester, aki szerint az 1891-től fennálló létesítményt már rég fel kellett volna újítani, a folyamatot pedig el is indították, az viszont kudarcba fulladt.
Mint elmondta,
A polgármester szerint jelen pillanatban előnyt élveznek az iskolások, mert sokkal többen vannak, mint az óvodás korú gyerekek, az oktatás pedig nem állhat le. A diákokat egy hét alatt költöztették át az új épületbe, ami megfelelően tágas ahhoz, hogy kényelmesen, modern körülmények között tanulhassanak.
– számolt be Kisgyörgy Sándor, kiemelve, már az is siker, hogy a régóta felépített intézménynek végre hasznát vehetik a gyerekek.
Nyolc éve várat magára az iskola felújítása
Fotó: Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség
„Előkészítettük az új tervet, és ha sikerül megnyerni a támogatást, hozzá fogunk látni a kivitelezéshez” – fogalmazott a község elöljárója,
Az óvodások ugyanis nem foglalhatják el a nekik szánt épületet egészen addig, ameddig a tanulók ki nem költöznek onnan.
A jelenlegi szerepétől függetlenül az óvodát kifejezetten a kicsik oktatására tervezték, így is lett elkészítve.
– sorolta az korszerű építmény adottságait. Reméli, hogy a kisebbek a lehető leghamarabb birtokba vehetik a nekik szánt intézményt és az iskolások is biztonságosan visszatérhetnek majd a padokba.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.
Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.
Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.
Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.
Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!