
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Büntetést nem, felszólítást viszont kaphatnak azok a sepsiszentgyörgyi lakók, akik nem viselnek gondot a környezetükben lévő zöldövezetekre. A helyi rendőrség emlékeztet: a járdák és utak fölé belógó, gyalogosokat vagy esetenként az autók közlekedését zavaró faágakat a lakók vagy lakótársulások dolga visszavágni, amennyiben az adott területet nem a köztisztaságiak gondozzák. Sőt, a földre hulló gyümölcsöt is el kell takarítani.
2024. július 11., 17:572024. július 11., 17:57
2024. július 11., 17:582024. július 11., 17:58
A nyári időszakban a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség hangsúlyosabban figyel a zöldövezetekre és a zavaró faágakra. Ilyenkor gyakran van szükség metszésre, és ez a feladat néha a lakótársulásokra hárul, de vannak olyan területek, ahol a környezet is elhanyagolódik.
„Az elmúlt években nem bűntettünk ilyesmiért, nem is ez a szándékunk, mert azt látjuk, hogy az emberek túlnyomó része magától is foglalkozik ezekkel a dolgokkal, viszont
– fogalmazott Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője.
A lakótársulásoknak rendszerint valamilyen zöldövezet-karbantartó céggel van szerződése, ezek végzik el a fák metszését, nyírását is. Hadnagy István rámutatott, ha valamilyen gyümölcsfáról van szó, fosókaszilváról, kisgyümölcsű almafáról, akkor
– ezek ugyanis rothadásnak indulnak, megcsúszhatnak rajtuk a járókelők, vonzzák a darazsakat és látványként is eléggé rossz benyomást keltenek. Így ha az adott területet nem a köztisztaságiak gondozzák, akkor a lakók kell valamilyen módon gondoskodjanak a hely tisztán tartásáról.
„Hangsúlyozom, nem kell a fákat kivágni, ilyesmiről nincs szó, csupán a túlnőtt, nehezen vagy egyáltalán nem kikerülhető ágakat kell visszavágni. Ilyen esetekről nem nagyon kapunk bejelentéseket, inkább az jellemző, hogy a kollégák veszik észre és intézkednek” – pontosított a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A Hamm hosszú ideje aktív támogatója több közösségi és karitatív kezdeményezésnek. Többek között a Fuss Neki eseménysorozatnak, a véradóknak, az egyetemistáknak, valamint korábban a kórházi dolgozóknak is kedvezményeket biztosított.
Megkönnyebbüléssel fogadta a városvezetés a bíróság végleges döntését a Szejke-ügyben: Szakács-Paál István szerint a korábban emlegetett többmilliós teher helyett végül kezelhető nagyságrendű kárt szenvedett Székelyudvarhely.
Októberben 5492 lej volt a nettó átlagbér Romániában, 4,3 százalékkal nagyobb, mint 2024 októberében – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint a villamos energia, a hőenergia ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
szóljon hozzá!