
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Büntetést nem, felszólítást viszont kaphatnak azok a sepsiszentgyörgyi lakók, akik nem viselnek gondot a környezetükben lévő zöldövezetekre. A helyi rendőrség emlékeztet: a járdák és utak fölé belógó, gyalogosokat vagy esetenként az autók közlekedését zavaró faágakat a lakók vagy lakótársulások dolga visszavágni, amennyiben az adott területet nem a köztisztaságiak gondozzák. Sőt, a földre hulló gyümölcsöt is el kell takarítani.
2024. július 11., 17:572024. július 11., 17:57
2024. július 11., 17:582024. július 11., 17:58
A nyári időszakban a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség hangsúlyosabban figyel a zöldövezetekre és a zavaró faágakra. Ilyenkor gyakran van szükség metszésre, és ez a feladat néha a lakótársulásokra hárul, de vannak olyan területek, ahol a környezet is elhanyagolódik.
„Az elmúlt években nem bűntettünk ilyesmiért, nem is ez a szándékunk, mert azt látjuk, hogy az emberek túlnyomó része magától is foglalkozik ezekkel a dolgokkal, viszont
– fogalmazott Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője.
A lakótársulásoknak rendszerint valamilyen zöldövezet-karbantartó céggel van szerződése, ezek végzik el a fák metszését, nyírását is. Hadnagy István rámutatott, ha valamilyen gyümölcsfáról van szó, fosókaszilváról, kisgyümölcsű almafáról, akkor
– ezek ugyanis rothadásnak indulnak, megcsúszhatnak rajtuk a járókelők, vonzzák a darazsakat és látványként is eléggé rossz benyomást keltenek. Így ha az adott területet nem a köztisztaságiak gondozzák, akkor a lakók kell valamilyen módon gondoskodjanak a hely tisztán tartásáról.
„Hangsúlyozom, nem kell a fákat kivágni, ilyesmiről nincs szó, csupán a túlnőtt, nehezen vagy egyáltalán nem kikerülhető ágakat kell visszavágni. Ilyen esetekről nem nagyon kapunk bejelentéseket, inkább az jellemző, hogy a kollégák veszik észre és intézkednek” – pontosított a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség vezetője.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
szóljon hozzá!