
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kilőtték hétvégén azt a medvét, amely május óta tartotta rettegésben az oltszemi speciális iskolában tanuló ötven, állami gondozásban lévő gyermeket, illetve gondozóikat.
2019. december 02., 18:222019. december 02., 18:22
2019. december 02., 18:322019. december 02., 18:32
A medve május óta rendszeresen bejárt a tanintézetnek otthont adó kastély udvarára, megölt két juhot és egy versenylovat, de a konyhába is megpróbált betörni – mondta el portálunknak Fodor István polgármester. Hosszas folyamat volt, amíg a környezetvédelmi minisztériumtól megkapták a kilövési engedélyt, majd hetekig lesték a medvét, mert a lakott részen nem lehetett kilőni – tette hozzá.
Mivel már ismerték a szokásait, végül megjelölték azt a helyet, ahol az Olt-folyón átjárt.
Egy négy év körüli, mintegy kétszáz kilogrammos medve volt – közölte a polgármester. Hozzátette, Oltszemen most megmenekültek a gyermekek, de a községközpont Bodokra még mindig bejár egy medve.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!