
Fotó: Barabás Ákos
Ismeretlenek hatoltak be egy gidófalvi cég udvarára, és viszik, ami mozdítható – ezzel riasztották kedden délután a helyi rendőrséget. Mint kiderült a tolvajoknál saját felelősségre kitöltött kijárási nyilatkozat sem volt.
2020. május 06., 19:072020. május 06., 19:07
2020. május 06., 19:102020. május 06., 19:10
A helyszínre siető rendőrök az ingatlanegyütteshez vezető bekötő úton találtak egy leparkolt kisteherautót. A benne ülő 38 és 25 éves férfiakat igazoltatták, a járműben egy szerszámos-ládára bukkantak, amiről az egyik férfi azt állította, hogy az ő tulajdonában van, a gépkocsi-szerelői munkájához használja.
A további nyomozás során kiderült, hogy több épületrész bejárati ajtóját felfeszítették. Mindennek a tetejébe a két férfinál saját felelősségre kitöltött kijárási nyilatkozat sem volt, ezért 4000 lejre bírságolták meg őket, és minősített lopásért indult ellenük bűnvádi eljárás.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
1 hozzászólás