
Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
Egymás után futottak be a riasztások Maros megye területéről a tűzoltókhoz a hétvége folyamán. A Maros megyei tűzoltóság hétvégi összesítését szemléztük.
2021. április 26., 13:192021. április 26., 13:19
Kigyulladt üvegházhoz riasztották a tűzoltókat Marosszentannára pénteken, röviddel éjfél előtt. A helyszínre a marosvásárhelyi hivatásos tűzoltók szálltak ki, és fékezték meg a lángokat. A tűzeset során senki nem sérült meg.
Nem sokkal később, röviddel fél 2 előtt ismét riasztották a tűzoltókat Szovátára. Ott ugyancsak egy fóliaház gyulladt ki egy lakóház udvarán, a lángok továbbterjedésének veszélye nem állt fenn. Az oltást a szovátai hivatásos tűzoltók végezték, a fóliaház teteje körülbelül 30 négyzetméternyi területen megsemmisült a tűzben, sérülés ez esetben sem történt.
Szombaton a kora reggeli órákban egy Marosszentkirályon történt autóbalesetnél volt szükség a tűzoltók beavatkozására. A baleset során egy autó gázcsőnek csapódott, melynek következtében a vezeték eltört, és fennállt a robbanásveszély. A tűzoltók mellett a gázszolgáltató vállalat szakemberei is kiszálltak a helyszínre, és elhárították a veszélyt. Az autó sofőrje nem szorult orvosi ellátásra a balesetet követően.
Szintén szombaton, a délutáni órákban Vámosudvarhelyen kérték a tűzoltók segítségét, egy lakóházban keletkezett tűz miatt. A dicsőszentmártoni hivatásos-, illetve a balavásári önkéntes tűzoltók vonultak ki a helyszínre, ahol egy lakóház teteje lángolt körülbelül 70 négyzetméteren. A tűzoltóknak sikerült megfékezniük a lángokat, az eset során egy 58 éves férfi égési sérüléseket szenvedett a felső végtagjain és az arcán. Őt a rohammentő szolgálat (SMURD) szakemberei a helyszínen ellátták, majd mentővel szállították a dicsőszentmártoni kórházba.
Őrhegyről is érkezett riasztás a maros megyei tűzoltókhoz szombat délután, mivel egy illető egy világháborús kézigránátot talált. A tűzszerészek a helyszínre siettek, és biztonságosan elszállították a robbanóanyagot.
Ugyancsak szombaton a késő délutáni órákban a segesvári hulladéklerakónál keletkezett tűz, ahová a helyi hivatásos tűzoltók szálltak ki, hogy megfékezzék a lángokat. Az oltás jelenleg is folyamatban van.
Vasárnap a kora délutáni órákban Nyárádköszvényesen ütött ki tűz egy lakóház melléképületében. A tűzhöz a szovátai hivatásos- és nyárádremetei önkéntes tűzoltók szálltak ki. A tűzesetben senki sem sérült meg.
Ugyancsak vasárnap éjszaka, kigyulladt egy autó Marosvásárhelyen a Földműves utcában. A helyi hivatásos tűzoltók rövid időn belül eloltották a tüzet, ebben az esetben sem sérült meg senki.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
szóljon hozzá!