
Fotó: Olvasónk felvétele
Nagy méretű sikló kúszott péntek délután a sepsiszentgyörgyi Kauflandban a paradicsomos ládákon. A vásárlók nem estek pánikba, értesítették a nagyáruház ügyfélszolgálatát, akik a biztonsági őr segítségét kérték – számolt be portálunknak egy szemtanú, aki lefotózta a hüllőt, és a Facebookon tette közzé a képet.
2019. augusztus 23., 18:192019. augusztus 23., 18:19
2019. augusztus 23., 19:552019. augusztus 23., 19:55
Az esetről értesítettük Sikó Barabási Sándort, a Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetőjét, aki a fénykép alapján megerősítette, hogy
Az ügyben kerestük a Kauflandot, hogy megkérdezzük miként került a sikló az üzletbe, a válaszukat természetesen közölni fogjuk.
Törökországból, egy fügeszállítmánnyal érkezett a sikló
Néhány perc alatt megoldották a helyzetet – tájékoztatott megkeresésünkre Daniela Spiridonescu a Kaufland PR-igazgatója. Arra nem tért ki, hogy pontosan mi történt a siklóval. Hangsúlyozta, az árut azonnal visszavonták, a helyszínt kitakarították, és az üzletben helyreállították a higiéniai standardokat. Az első vizsgálatok során azt derítették ki, hogy a kígyó a Törökországból leszerződött, friss fügét tartalmazó dobozból kúszott elő. A Kaufland minden üzletéből visszavonta a friss fügeszállítmányt, felvették a kapcsolatot a törökországi beszállítóval, magyarázatot kérve. Jelenleg a beszállítótól érkező minden dobozt egyesével átvizsgálnak, és a füge, ami szombattól kapható lesz a cég üzleteiben, minden előírásnak megfelelő, biztonságos lesz – ígérik. Belső ellenőrzést is elrendeltek a beszállító és üzlet közötti láncon, megtesznek mindent, hogy kiderítsék, miként történt ez az eset – írta megkeresésünkre a kommunikációs igazgató.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter bejelentette, hogy párbeszédet kezdeményez a társadalommal az új közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, és csütörtökön élő beszélgetést indít a témáról a Facebook-oldalán.
Akár ezer lejes, vagy még nagyobb összegű bírságot is kiszabhatnak a 112-es egységes segélyhívó szám indokolatlan hivásáért, a hatóságok azonban nem büntetnek, ha a hívó jóhíszeműen fordul segítségért.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
2 hozzászólás