
Jakab István Barna a kézdiszentkereszti Kőkútnál
Fotó: Jakab István Barna/Facebook
Ne hagyjuk csak úgy kifolyni a kincset a kezünk közül – tűzte ki célul a Kovászna megyei tanács, illetve annak alelnöke, Jakab István Barna, aki megválasztása óta honismereti terepmunkán is igyekszik felleltározni a megye értékeit, többek között a borvízforrásokat is. Száz forrást meglátogatva hosszú távú terveket alapoz meg, a bukaresti Carol Davila Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemmel partnerségben.
2023. november 14., 17:152023. november 14., 17:15
A Kovászna megyei tanács tavaly tavasszal kötött együttműködési szerződést a Carol Davila-egyetem rektorával, elsősorban arra szerződve az általa képviselt intézménnyel, hogy biztosítja a tudományos hátteret, a kutatómunkát a borvizek felleltározásával és újraértékelésével kapcsolatban, de a mofettákat sem mellőznék.
Mint Jakab Barna elmondta, azt célozták meg, hogy
mert új kutatások nincsenek a témában, csupán régi dokumentumok lelhetők fel.
Ezek hosszú távú és időigényes tervek,
akár intézményi, akár közösségi munkával.
Az orvosi egyetemmel kötött együttműködés előreláthatóan a jövő tanév kezdetén öltene konkrétabb formát, és kiterjedne arra is, hogy együtt pályáznának emberierőforrás-képzésre, hiszen
Ugyanakkor a borvizek és mofetták népszerűsítését is vállvetve vállalta fel a két intézmény.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
szóljon hozzá!