
Közel négyéves tárgyalássorozat után nagybefektető telepedett meg a sepsiszentgyörgyi ipari parkban: Magyarország legnagyobb magán ipari parkjának alapító-tulajdonosa, a Xanga cégcsoport négy hektáron végez komplex fejlesztést. Azaz megépít két olyan csarnokot, amelyben rendkívül hamar berendezkedhetnek az ide érkező cégek.
2024. március 14., 18:092024. március 14., 18:09
A magyar tulajdonban lévő tőkebefektetői cégcsoport sepsiszentgyörgyi megtelepedését Herdon István, a Xanga csoport vezérigazgatója és Szőcs Endre romániai ügyvezető igazgatója jelenlétében sajtótájékoztatón üdvözölte Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester és Miklós Zoltán háromszéki képviselő, valamint Petroczki Géza, az ipari park igazgatója.
Petroczki bevezetésképpen elmondta, ezzel a legutóbbi szerződéssel
Ezért az önkormányzat máris keresi a bővítés lehetőségét, szeretné az ipari park területét egészen 70 hektárig bővíteni, azonban először az övezeti rendezési tervnek kell elkészülnie – közölte Antal Árpád polgármester.
Fotó: Tuchiluș Alex
A cégvezető rendkívül gazdag kapcsolati hálójára és interdiszciplináris tevékenységére utalva a polgármester úgy fogalmazott:
Antal nézetében a nagy területet elfoglaló fejlesztés „fénysebességgel” gyorsítja majd fel a beruházók szentgyörgyi megtelepedését. Miklós Zoltán, az ipari park volt igazgatója elégtétellel nyugtázta, hogy
Herdon István vezérigazgató elmondta, hogy több mint 25 éve foglalkoznak az ipari infrastruktúra fejlesztésével az ipari parkokban, de ennél tovább is mennek, vagyis kockázati alapon megépítenek többféle vállalkozást befogadni képes multifunkcionális inkubátorokat, „dobozokat”, vagyis csarnokokat.
Fotó: Tuchiluș Alex
Antal Árpáddal még a Covid-járvány előtt kezdték meg a tárgyalásokat. Elemezve, hogy Szentgyörgynek mire van szüksége a munkahelyteremtéshez, illetve mi telepíthető ide, arra jutottak – fejtette ki Herdon István –, hogy
Ezekben a csarnokokban lesznek irodák, szociális létesítmények, de a logisztikához és a gyártó technológia betelepítéséhez is minden adott lesz.
Középen Herdon István, a Xanga cégcsoport vezérigazgatója
Fotó: Tuchiluș Alex
Amennyiben a két csarnok a várakozásoknak megfelelően működik, azaz valóban bevonzza a további befektetőket, további két hasonló épületet is felhúznak. Az lenne az ideális, ha
– vélekedett Herdon István. Hozzátette, az infrastruktúra megléte a befektetőnek általában sokad rangú kérdés, annál sokkal fontosabb a környék emberi potenciálja, azaz megvan-e a szükséges létszámú képzett munkaerő.
Fotó: Tuchiluș Alex
„Bővül a menü” – fogalmazott Antal Árpád az ipari park jövőjét felvázolva. Kifejtette, azáltal is vonzóbb lehet majd a Sepsi Ipari Park, hogy
A polgármester szerint már van 2-3 olyan érdeklődő, aki szeretett volna az ipari parkba jönni, de nem akart építkezésbe fektetni, mivel az 2-3 évvel kitolja egy cég elindításának időpontját. Az ipari parkban megtelepedő cégek a befektetőtől ugyan nem igényelhetnek könnyítéseket, mert az kockázati alapon ruház be, de az önkormányzat annak függvényében, hogy milyen vállalkozásról van szó, hány munkahelyet teremt, milyen bérszintet üt meg, nyújthat neki de minimis jellegű támogatást, hangzott el.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!