
Közel négyéves tárgyalássorozat után nagybefektető telepedett meg a sepsiszentgyörgyi ipari parkban: Magyarország legnagyobb magán ipari parkjának alapító-tulajdonosa, a Xanga cégcsoport négy hektáron végez komplex fejlesztést. Azaz megépít két olyan csarnokot, amelyben rendkívül hamar berendezkedhetnek az ide érkező cégek.
2024. március 14., 18:092024. március 14., 18:09
A magyar tulajdonban lévő tőkebefektetői cégcsoport sepsiszentgyörgyi megtelepedését Herdon István, a Xanga csoport vezérigazgatója és Szőcs Endre romániai ügyvezető igazgatója jelenlétében sajtótájékoztatón üdvözölte Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester és Miklós Zoltán háromszéki képviselő, valamint Petroczki Géza, az ipari park igazgatója.
Petroczki bevezetésképpen elmondta, ezzel a legutóbbi szerződéssel
Ezért az önkormányzat máris keresi a bővítés lehetőségét, szeretné az ipari park területét egészen 70 hektárig bővíteni, azonban először az övezeti rendezési tervnek kell elkészülnie – közölte Antal Árpád polgármester.
Fotó: Tuchiluș Alex
A cégvezető rendkívül gazdag kapcsolati hálójára és interdiszciplináris tevékenységére utalva a polgármester úgy fogalmazott:
Antal nézetében a nagy területet elfoglaló fejlesztés „fénysebességgel” gyorsítja majd fel a beruházók szentgyörgyi megtelepedését. Miklós Zoltán, az ipari park volt igazgatója elégtétellel nyugtázta, hogy
Herdon István vezérigazgató elmondta, hogy több mint 25 éve foglalkoznak az ipari infrastruktúra fejlesztésével az ipari parkokban, de ennél tovább is mennek, vagyis kockázati alapon megépítenek többféle vállalkozást befogadni képes multifunkcionális inkubátorokat, „dobozokat”, vagyis csarnokokat.
Fotó: Tuchiluș Alex
Antal Árpáddal még a Covid-járvány előtt kezdték meg a tárgyalásokat. Elemezve, hogy Szentgyörgynek mire van szüksége a munkahelyteremtéshez, illetve mi telepíthető ide, arra jutottak – fejtette ki Herdon István –, hogy
Ezekben a csarnokokban lesznek irodák, szociális létesítmények, de a logisztikához és a gyártó technológia betelepítéséhez is minden adott lesz.
Középen Herdon István, a Xanga cégcsoport vezérigazgatója
Fotó: Tuchiluș Alex
Amennyiben a két csarnok a várakozásoknak megfelelően működik, azaz valóban bevonzza a további befektetőket, további két hasonló épületet is felhúznak. Az lenne az ideális, ha
– vélekedett Herdon István. Hozzátette, az infrastruktúra megléte a befektetőnek általában sokad rangú kérdés, annál sokkal fontosabb a környék emberi potenciálja, azaz megvan-e a szükséges létszámú képzett munkaerő.
Fotó: Tuchiluș Alex
„Bővül a menü” – fogalmazott Antal Árpád az ipari park jövőjét felvázolva. Kifejtette, azáltal is vonzóbb lehet majd a Sepsi Ipari Park, hogy
A polgármester szerint már van 2-3 olyan érdeklődő, aki szeretett volna az ipari parkba jönni, de nem akart építkezésbe fektetni, mivel az 2-3 évvel kitolja egy cég elindításának időpontját. Az ipari parkban megtelepedő cégek a befektetőtől ugyan nem igényelhetnek könnyítéseket, mert az kockázati alapon ruház be, de az önkormányzat annak függvényében, hogy milyen vállalkozásról van szó, hány munkahelyet teremt, milyen bérszintet üt meg, nyújthat neki de minimis jellegű támogatást, hangzott el.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!