
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Minden oktatási intézményt támogat a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, hogy a szülőket ne terheljék plusz kiadásokkal – jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatón Antal Árpád polgármester.
2021. szeptember 23., 17:202021. szeptember 23., 17:20
A városvezető arra hívta fel a sepsiszentgyörgyi iskolások és óvodások szüleinek a figyelmét, hogy a jövőben ne tegyenek eleget a pedagógusok kérésének, amennyiben anyagi hozzájárulást kérnek az oktatási intézmények alapvető kellékeinek beszerzéséhez, mert ezt fedezi a város.
„Évek óta próbálom diplomatikusan jelezni a tanintézeteknek, hogy nem elfogadható, ha pénzt kérnek a szülőktől a különböző higiéniai vagy alapvető oktatási tevékenységhez szükséges eszközökre. Idén az a döntés született, hogy az oktatási intézményekre fordított több millió eurós támogatás mellé,
– emelte ki a polgármester. Az oktatási intézmények 150 lejt igényelhetnek minden óvodás gyermek után, 100 lejt minden kisiskolás és 50 lejt minden öt-tizenkettedik osztályos tanuló után.
„Ha egy óvónőnek a csoportjába húsz gyerek jár, összesen 3000 lejt kaphat, ebből pedig megvásárolhatja a csoport számára szükséges eszközöket, viszont nem kérhet pénzt a szülőktől vécépapírra, krétára, ceruzára vagy további alapvető kellékekre. Amennyiben a pedagógusok továbbra is hasonló alapeszközökre kérnek pénzt a szülőktől, kérem, hogy jelezzék azt” – pontosított Antal Árpád. Kifejtette,
Az is elképzelhető, hogy közös döntés alapján növelni szeretnék a kényelmet, és például szőnyeget vásárolnak, de az legyen a természetes, hogy nem kérnek pénzt. Nehéz megváltoztatni a kialakult reflexeket, de egy normális társadalomban nem fordulhat elő, hogy osztálypénzt gyűjtenek –szögezte le a polgármester.
Sepsiszentgyörgyön ebben a tanévben összesen 1754 óvodás, 2820 elemi osztályos, 2374 általános iskolás, valamint 3199 elméleti és szakiskolában tanuló gyermeket tartanak nyilván.
Székelyudvarhelyen és Maroshévízen is medvét láttak hétfőn este; mindkét esetben hívták a 112-t – tájékoztatott a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Több mint 630 ezer eurót könyvelt el az RMDSZ tavaly tagdíjakból, adományokból és egyéb bevételekből a Hivatalos Közlönyben megjelent adatokat elemző Cotidianul szerint. Ehhez társul még több mint 11,5 millió euró, amelyet a Kormányfőtitkárságtól kaptak.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a 39 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy pénteken megölt egy 18 éves lányt egy perbáthidai kecskefarmon.
Rendszerváltásra van szükség a külhoni magyarsággal való kapcsolattartásban és a támogatási rendszerben egyaránt – erről beszélt a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszteri poszt várományosa hétfőn Budapesten.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn kijelentette, közölte Sorin Grindeanu szociáldemokrata elnökkel, hogy véleménye szerint az elsődleges cél a koalíció helyreállítása.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön és pénteken hivatalos tanácskozásra várja kormányalakítás céljából a parlamenti pártokat – nyilatkozták hétfőn politikai források.
Több ittas sofőrt, jogosítvány nélkül vezető autóst és egy feltételezhetően hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőrt is kiszűrtek a rendőrök a hétvégi ellenőrzések során Hargita megyében.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu hétfőn kijelentette, hogy inkább egy stabil, mintsem vészmegoldásként gyorsan összerakott kormányt szeretne, még akkor is, ha ez egy héttel meghosszabbítja a tárgyalásokat.
Daniel Zamfir hétfőn kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kész vállalni a kormányzást akár saját miniszterelnökkel, akár egy másik koalíciós párt által jelölt kormányfővel, de egy technokrata miniszterelnök lehetőségét sem zárja ki.
Pogány Induló, azaz Szirmai Marcell alakítja az Egyke, Szentgyörgyi Bálint első mozifilmje címszerepét. A besúgó című sorozattal ismertté vált rendező alkotása a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készül.
szóljon hozzá!