
Fotó: Veres Nándor
Kiemelt bizalmi minősítéssel látta el a Sapientia egyetemet a Román Felsőoktatási Minőségbiztosítási Ügynökség – ismertették az egyetem csíkszeredai képviselői az elmúlt tanév eredményeit összegző, keddi sajtóeseményen.
2022. július 05., 15:482022. július 05., 15:48
2022. július 05., 16:552022. július 05., 16:55
Az elmúlt tanév eredményeit ismertette a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karán Lázár Ede, az egyetem dékánja, Papp Levente dékánhelyettes és Csíki Adél kommunikációs szakember. Elmondták: az egyetem először kapta meg a Román Felsőoktatási Minőségbiztosítási Ügynökségtől (ARACIS) a legmagasabb szakmai besorolást, kiemelt bizalmi minősítéssel.
– hangzott el az eseményen.
Fotó: Veres Nándor
Arról is beszámoltak, hogy a 2021–2022-es tanévben emellett rekordszámú hallgató vett részt a Tudományos Diákköri Konferencián:
Az elmúlt tanévben több mint 270 publikációt jelentettek meg, több Európai Unió által finanszírozott kutatásban vettek részt és számos konferenciát, workshopot és szakmai napot szerveztek.
– fejtette ki Lázár Ede dékán.
„Szívből gratulálok mindannyiuknak! Magától értetődő, hogy a magyar kormányzat a továbbiakban is támogatni fog minden ilyen jellegű törekvést” – mondta el a sajtótájékoztatón jelen levő Percze László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának konzulja is.
Fotó: Veres Nándor
A felszólalók ismertették a Magyar Nemzeti Bank által alapított Pallas Athéné Ösztöndíjprogramot is, amelyet Csíkszeredában 20 alap- és mesterszakos hallgató nyert el. Az Innotech Student vállalkozói program keretén belül
Az egyetem középiskolásoknak társadalomtudományi, fordítói és gazdasági versenyt szervezett, nyílt napokat és érettségi kvízjátékot tartott.
Idén összesen 239 alap- és mesterszakos hallgató ballagott a Csíkszeredai karról, 28 hallgatót díjaztak kimagasló tanulmányi eredményeikért. Az egyetem idén a legjobb romániai egyetemek listáján a 20. helyezést érte el.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!