Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Sok érdekes programot tartogatnak a marosvásárhelyi könyvtári napok november 18-22. között.
2024. november 18., 12:262024. november 18., 12:26
2024. november 18., 12:502024. november 18., 12:50
111 éves évfordulóját ünnepli a Maros Megyei Könyvtár. Az idei könyvtári napok témája „A szellemi örökségtől az inspiráció és megismerés felé”. A szervezők szerint ez az információ, a megismerés és a bölcsesség fontosságáról tanúskodik, ami csak olvasással valósulhat meg.
A Philobiblon könyvtári ünnep öt napja alatt rengeteg tevékenységgel várják az érdeklődőket: lesznek műhelyek, irodalmi találkozók és könyvkiállítások is. A teljes programról és a rendezvényről bővebben az esemény Facebook-oldalán tájékozódhatnak az érdeklődők.
A kitartó esőzés miatt hétfőn egyszerre négy szivattyút is beüzemeltek a parajdi sóbánya környékén, hogy megakadályozzák a víz újbóli behatolását a bányába.
Nicușor Dan megválasztott államfő szerint az lenne az ideális, ha a PSD, a PNL, az USR, az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek közösen alakítanának kormányt.
Kilencvenkilenc évesen elhunyt a csíkszentkirályi Benedek Ferenc, aki a második világháborúban szolgált, majd orosz hadifogságba esett.
Nicușor Dan megválasztott államfő a legfontosabb teendők között említette az oktatás színvonala terén tapasztalt egyenlőtlenségek csökkentését és a kritikus gondolkodás fejlesztését.
Daniel David oktatási miniszter szerint nincsen rendjén, hogy a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgája két tantárgyra szorítkozik, miközben az oktatás a nyolc alapkompetencia fejlesztését célozza.
Az újabb lehűlés és csapadékos időjárás következtében ismét havazott a Madarasi Hargitán.
Ion Iliescu volt államfő is gratulált hétfőn Nicușor Dannak az elnökválasztás megnyeréséhez.
Nem tudta igazolni a szállított fa eredetét, így elkobozták tőle a rendőrök.
Csapdába csalták és befogták a marosvásárhelyi pszichiátriai kórház udvarát látogató medvebocsot hétfőn.
Egyik szivattyút újra be kellett indítani a parajdi sóbánya közelében.
szóljon hozzá!