
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen megszervezzük az általános nagytakarítást a magánszemélyek és tulajdonosi társulások számára.
2021. október 14., 15:172021. október 14., 15:17
Idén október 15. és október 19. között zajlik az általános nagytakarítás egy előre meghatározott, napokra és utcákra lebontott terv alapján. E program szerint haladnak a szemeteskocsik hétköznap és szombaton 7 és 16 óra között. Az általános nagytakarítási programot befolyásolhatja az időjárás, és ebben az esetben a hulladékgyűjtést felfüggesztjük, és amint az időjárási körülmények lehetővé teszik, folytatjuk.
Az általános nagytakarítás keretében a következőket gyűjtjük:
csak háztartási hulladékokat, válogatva (papír / karton, üveg, műanyag, egyebek).
növényi hulladékokat: levelek, ágak, gallyak. Ez utóbbiakat kötelező módon legtöbb egy méter hosszúságú darabokra kell vágni.
A hulladékokat műanyag zacskókba / zsákokba kell gyűjteni, és a járdaszegélyre kell kihelyezni.
NEM szállítjuk el sem az építkezésből / bontásból származó törmelékeket, sem pedig a pincék, padlások kitakarításából származó hulladékot (szénpor, csempe, téglák stb.).
NEM szállítjuk el az elektromos és elektronikai hulladékot. Ezekben a napokban zajlik egy kampány, amely keretében az ilyen a típusú hulladékokat lehet megadott időben a kijelölt gyűjtőpontokra vinni. (Részletek ide kattintva)
Kérjük a magánházak tulajdonosait és a tulajdonosi társulásokat, hogy takarítsák ki ingatlanjaikat, területeiket, illetve zöldövezeteiket.
A hulladékot helyezzék ki a járdák szélére (kupacokban) a szállítóeszközök számára könnyen megközelíthető helyre, a meghirdetett dátum előtti napon. A szemetet a meghirdetett napon szállítják el a helyszínről.
Kivételes helyzetekben (időjárási körülmények, a program be nem tartása objektív okok miatt stb.) az ütemterv módosítható.
A szemeteskocsik csak egyszer haladnak végig az utcákon, és azok, akik az ütemtervben szereplő nap után helyezik ki a hulladékot, viselik a szállítási költségeket vagy a kihágási bírságot.
Ezúttal felszólítjuk a marosvásárhelyieket, hogy tartsák tiszteletben a hatályos jogszabályok rendelkezéseit, hogy közös erővel tegyük szebbé, tisztábbá városunkat.
Megemlítjük, hogy azok, akik a nagytakarítási kampányon kívül bármilyen típusú szemetet helyeznek el közterületen, a 302/2021-es, köztisztasággal kapcsolatos intézkedésekről szóló városi tanácsi határozat értelmében büntethetők.
ZÖLD SZÁM: Azért, hogy az általános takarítási kampány gördülékenyen menjen végbe, és hogy elérje célját, egy ingyen hívható telefonszámot bocsátunk a marosvásárhelyiek rendelkezésére: 0800888999, amely 8 és 15 óra között tárcsázható.
(X – fizetett hirdetés)
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
szóljon hozzá!