
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen megszervezzük az általános nagytakarítást a magánszemélyek és tulajdonosi társulások számára.
2021. október 14., 15:172021. október 14., 15:17
Idén október 15. és október 19. között zajlik az általános nagytakarítás egy előre meghatározott, napokra és utcákra lebontott terv alapján. E program szerint haladnak a szemeteskocsik hétköznap és szombaton 7 és 16 óra között. Az általános nagytakarítási programot befolyásolhatja az időjárás, és ebben az esetben a hulladékgyűjtést felfüggesztjük, és amint az időjárási körülmények lehetővé teszik, folytatjuk.
Az általános nagytakarítás keretében a következőket gyűjtjük:
csak háztartási hulladékokat, válogatva (papír / karton, üveg, műanyag, egyebek).
növényi hulladékokat: levelek, ágak, gallyak. Ez utóbbiakat kötelező módon legtöbb egy méter hosszúságú darabokra kell vágni.
A hulladékokat műanyag zacskókba / zsákokba kell gyűjteni, és a járdaszegélyre kell kihelyezni.
NEM szállítjuk el sem az építkezésből / bontásból származó törmelékeket, sem pedig a pincék, padlások kitakarításából származó hulladékot (szénpor, csempe, téglák stb.).
NEM szállítjuk el az elektromos és elektronikai hulladékot. Ezekben a napokban zajlik egy kampány, amely keretében az ilyen a típusú hulladékokat lehet megadott időben a kijelölt gyűjtőpontokra vinni. (Részletek ide kattintva)
Kérjük a magánházak tulajdonosait és a tulajdonosi társulásokat, hogy takarítsák ki ingatlanjaikat, területeiket, illetve zöldövezeteiket.
A hulladékot helyezzék ki a járdák szélére (kupacokban) a szállítóeszközök számára könnyen megközelíthető helyre, a meghirdetett dátum előtti napon. A szemetet a meghirdetett napon szállítják el a helyszínről.
Kivételes helyzetekben (időjárási körülmények, a program be nem tartása objektív okok miatt stb.) az ütemterv módosítható.
A szemeteskocsik csak egyszer haladnak végig az utcákon, és azok, akik az ütemtervben szereplő nap után helyezik ki a hulladékot, viselik a szállítási költségeket vagy a kihágási bírságot.
Ezúttal felszólítjuk a marosvásárhelyieket, hogy tartsák tiszteletben a hatályos jogszabályok rendelkezéseit, hogy közös erővel tegyük szebbé, tisztábbá városunkat.
Megemlítjük, hogy azok, akik a nagytakarítási kampányon kívül bármilyen típusú szemetet helyeznek el közterületen, a 302/2021-es, köztisztasággal kapcsolatos intézkedésekről szóló városi tanácsi határozat értelmében büntethetők.
ZÖLD SZÁM: Azért, hogy az általános takarítási kampány gördülékenyen menjen végbe, és hogy elérje célját, egy ingyen hívható telefonszámot bocsátunk a marosvásárhelyiek rendelkezésére: 0800888999, amely 8 és 15 óra között tárcsázható.
(X – fizetett hirdetés)
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!