
A 250 méter hosszú kispályán a hó vastagsága megfelelő a sízésre
Fotó: Sepsi ReKreatív
Beüzemelték a kisebbik sípályát Sugásfürdőn, vasárnap, január 29-én már lehet használni – adta hírül Sepsiszentgyörgy önkormányzata és a pályákat működtető Sepsi ReKreativ Rt.
2023. január 28., 17:002023. január 28., 17:00
2023. január 28., 17:022023. január 28., 17:02
A 250 méter hosszú, 60 méter széles, 65 méteres szintkülönbségű kispályán a hó vastagsága megfelelő, alkalmas a sízésre, és ha kitart a hideg, illetve még havazik, az 560 méter hosszú, 75 méter széles, 150 méteres szintkülönbségű nagypálya is használható lesz.
A jegyárak a következőképpen alakulnak: 12 lej a standard jegy, amely egy felvonásra jogosít fel (6 lej Sepsi Carddal, 3 lej nagycsaládos kártyával). A 5–18 év közötti gyermekek és a 60 év feletti személyek részére egy felvonás 9 lejbe, a Sepsi Carddal rendelkezőknek 5 lejbe, míg a nagycsaládosoknak 3 lejbe kerül.
A Sepsi ReKreativ Rt. úgy döntött,
Mint ismert, Sepsiszentgyörgy önkormányzata a síszezonra jellemző forgalmi torlódások megelőzése érdekében okos parkolórendszert alakított ki Sugásfürdőn, amely segítségével a sípályákhoz tartó gépjárművezetők időben értesülhetnek az üdülőtelepen levő szabad parkolóhelyek számáról. Ennek érdekében a telep bejáratánál, a minigolfpálya közelében egy sorompót helyeztek el, amely automatikusan rögzíti az autók rendszámát. A parkolási díj az üdülőtelepen 3 lej/óra, és csak bankkártyával lehet fizetni. Ugyanakkor a Borvíz utcai, egykori jegyszedő faháznál felszerelt digitális kijelző zöld, illetve piros fénnyel jelzi, hogy a járművezetők tovább hajthatnak-e, vagy autóbusszal juthatnak fel Sugásfürdőre.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
A kormányfői megbízatás maximális hosszának korlátozását kezdeményezte alaptörvény-módosító javaslatában a Tisza-frakció két tagja szerdán.
Az ivóvíz- és csatornahálózat korszerűsítési munkálatok alatt minden gyergyószentmiklósi városrészben felásták az utakat. Történtek már korábban is visszaaszfaltozások, idén ennek szeretnének a végére járni. Elkezdődtek a helyreállítási munkálatok.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
szóljon hozzá!