
Fotó: Pinti Attila
Első alkalommal szervez Európa-napi rendezvényt a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet és a Kézdiszéki Középiskolások Szövetsége. Céljuk, hogy betekintést nyújtsanak az Európai Unió működésébe, és emlékeztessék a fiatalokat az uniós tagság nyújtotta előnyökre és lehetőségekre.
2024. május 09., 08:022024. május 09., 08:02
Az európai békét és egységet középpontba állító Európa-napot minden évben május 9-én ünneplik, annak emlékére, hogy Robert Schuman francia külügyminiszter 1950-ben ezen a napon tárta a világ elé tervét, amely később Schuman-nyilatkozatként vált híressé. Ebben
Schuman azt javasolta, hogy az alapító tagállamok (Franciaország, Nyugat-Németország, Olaszország, Hollandia, Belgium és Luxemburg) szén- és acéltermelésüket rendeljék egy közös főhatóság, az Európai Szén- és Acélközösség alá, amelyre ma az Európai Unió elődjeként tekintenek.
A kézdivásárhelyi rendezvénynek a Gábor Áron tér ad otthont, ahol az érdeklődők az Európai Unió működésébe, programjaiba kaphatnak betekintést tematikus előadásokon és beszélgetéseken keresztül, ugyanakkor
A 14 órától kezdődő rendezvény során a jelenlevők megismerkedhetnek az Erasmus mobilitási programmal, az Európai Parlament gyakornoki programjával és a 18 évet betöltött fiataloknak ingyenes utazást biztosító Discover EU pályázattal, illetve tájékoztatást kaphatnak az Unió által folyósított mezőgazdasági támogatásokról. Az érdeklődők kvíz keretében tehetik próbára az EU-val kapcsolatos ismereteiket, valamint kipróbálhatják a Gyulafehérvári Caritas által fejlesztett, önkéntességet népszerűsítő társasjátékot is.
{K1}
Szöllősi Tamás, a Kézdivásárhelyi Ifjúsági Szervezet elnöke lapunknak elmondta, hogy az Európa-napi rendezvény célja tudatosítani a fiatalokban, hogy bár az Európai Unió Háromszékről nézve távolinak tűnhet, előnyeit mindenki testközelből megtapasztalhatja az uniós finanszírozásból megvalósult beruházások, vagy a különböző támogatási programok és pályázatok révén.
– fogalmazott a szervező. Hozzátette, a rendezvényre nemcsak fiatalokat, hanem minden olyan érdeklődőt várnak, aki szeretne többet megtudni az EU-ról és az általa nyújtott lehetőségekről.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!