
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Többen jelezték a sepsiszentgyörgyi önkormányzatnak, hogy keveslik az elkerülő út építéséhez kisajátított területekre megállapított összeget.
2021. február 23., 15:292021. február 23., 15:29
A városvezetés nem tud változtatni a helyzeten, ezért azt tanácsolja az érintetteknek, hogy amennyiben úgy gondolják, a kisajátításért felajánlott összeg jelentősen különbözik a terület piaci értékétől, akkor összefogva, közösen tereljék bírósági útra az ügyet.
A törvény értelmében a bíróság kinevezhet egy újabb felértékelőt, és a beruházónak kötelessége a felértékelő által megnevezett összeget az érintetteknek kifizetni. Ugyanakkor emlékeztetnek, az országos útügy 2019-ben hirdette meg a közmeghallgatást az elkerülő út megépítéséről, akkor nem érkeztek be észrevételek. A tulajdonosok egy része kérte, hogy cserébe kapjon más területet, ám mivel az út nyomvonalán az állam sajátítja ki a földeket, az önkormányzat azokat nem tudja kompenzálni.
Az elkerülő út nyomvonalán lévő önkormányzati tulajdonú területeket ráadásul ingyen kell az állam rendelkezésére bocsátani. Amennyiben a nyomvonal kettészeli a földeket, a tulajdonosok egymás közötti cseréjével megoldható, hogy mindenkinek csak egyik oldalon legyen területe – tanácsolja a városvezetés. Az önkormányzat felajánlja a segítségét a folyamatok lebonyolításában, a megoldások keresésében.
– mondta Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere felidézte, tíz éve tervezik az elkerülő utat, hogy csökkentsék a városon áthaladó forgalmat. A jelenlegi infrastruktúra nem tud megbirkózni a megnövekedett forgalommal, a brassói repülőtér megépítésével ez tovább nő majd, és erre az önkormányzat kell megoldást találjon. A városhoz tartozó Kilyén és Szotyor falvak lakóinak életét is megnehezíti a rengeteg áthaladó autó. A Bukarestből Székelyföld északi irányába tartó forgalom nagy részét, elsősorban a teherszállító autókat ki kell terelni a városból, ezért van szükség az útra – szögezte le a polgármester.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
szóljon hozzá!