
Képünk illusztráció
Fotó: Balázs Attila/MTI
Kissé visszaesett az intenzív terápiás kezelésre szoruló koronavírusos betegek száma, de még így is aggasztóan magasnak számítanak az adatok. Az újonnan regisztrált fertőzöttek száma is kevesebb, mint pénteken volt – 5500 alá esett a tegnapi 5808-ról –, ezzel párhuzamosan az elvégzett tesztek száma is csökkent.
2021. április 03., 14:072021. április 03., 14:07
2021. április 03., 14:262021. április 03., 14:26
| Járványhelyzet 2021. április 3-án | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 7143 (+28) | Országos | 970 224 (+5498) |
| Maros | 20 836 (+106) | Elhunyt | 23 973 (+154) |
| Kovászna | 7152 (+34) | Gyógyult | 867 663 (+5526) |
Az elmúlt huszonnégy órában 5498 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, az új esetekkel 970 224-re nőtt a járvány kezdete óta regisztrált fertőzöttek száma. Szombatig 7 437 427 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel az országban, 39 343-at az elmúlt egy napban végeztek el, a fertőzöttségi arány 14,7 százalékos. Az elmúlt huszonnégy órában 154, koronavírussal diagnosztizált személy – 79 férfi és 75 nő – haláláról érkezett jelentés, ezzel 23 973-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma.
Intenzív osztályon 1448 személyt kezelnek, 867 663 személyt gyógyultnak nyilvánítottak, ez 5526 új gyógyultat jelent.

Tovább csökkent az új fertőzések száma szombaton Hargita megyében, halálesetek viszont ezúttal is történtek a térségben, és a gyógyultak száma is alacsony volt. A fertőzöttségi arány emelkedett.
Ami Székelyföldet illeti, Kovászna megyében 34, Hargita megyében 28, Maros megyében pedig 106 új esetet vettek nyilvántartásba.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatása szerint az ezer lakosra jutó igazolt fertőzések száma
Hargita megyében 1,26;
Maros megyében 2,46;
Kovászna megyében 2,76 ezrelék.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!