
Fotó: Sepsiszentgyörgy Önkormányzata/Facebook
Öt lépcsőház a nyertese a sepsiszentgyörgyi önkormányzat pincefelújítási programjának, amely által 15 000 lejes támogatásban részesülnek, hogy a vízzel, szennyvízzel elárasztott pincéiket kitakarítsák.
2024. november 29., 08:202024. november 29., 08:20
Hat sepsiszentgyörgyi lakótársulás kilenc lépcsőházat javasolt felújításra, de közülük csak öt nyerte el a szükséges pontszámot: a Csíki negyed 24-es lakótársulás három lépcsőháza, illetve az Állomás negyedi Club I és az Otthon lakótársulás egy-egy lépcsőháza. Ők viszont
a maradék 25 százalékot az érintett lakrészek lakóinak kell összeadniuk.
Az önkormányzat augusztusban hirdette meg többéves pincefelújítási programját, 2024-re 1 millió lejes keretösszeget hozzárendelve, mivel
Ezek kiszivattyúzását, fertőtlenítését nem egyszerű elvégezni, a lakóbizottságok viszont már megkötötték a szerződést a kivitelezőkkel. A munkálat elvégzése nincs határidőhöz kötve, de a támogatást csak utólag, a munka befejeztével és az elszámolási dokumentáció letétele után 15 nappal kapják meg az igénylők.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
szóljon hozzá!