
Fotó: Veres Nándor
Közúti baleset történt vasárnap délután Csíkszereda és Csíkszentkirály között, az E578 jelzésű európai úton: egy személyautó lesodródott az úttestről, majd a mezőn áll meg.
2021. augusztus 29., 17:252021. augusztus 29., 17:25
2021. augusztus 30., 17:262021. augusztus 30., 17:26
A Csíkszereda déli kijárata közelében, az európai úton történt baleset következtében egy 44 éves férfit könnyebb hátgerincsérüléssel szállítottak kórházba, az autó másik utasa, egy 47 éves férfi az ütközés miatt hátfájdalomra panaszkodott, ő könnyebb sérülései miatt szorult orvosi ellátásra – tudtuk meg a Hargita Megyei Mentőszolgálattól. A rendőrség vizsgálja az eset körülményeit.
Fotó: Veres Nándor
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a baleset 15 óra után történt, az autó lesodródott az európai útról, majd felborult. A gépkocsiban négy csíkszentimrei személy utazott.
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
2 hozzászólás