
A balesetek többsége a sípályákon történt
Fotó: Hargita Megye Tanácsa
Télen a sípályákról, nyáron a népszerű túrahelyekről érkezett be a legtöbb segélykérés 2024-ben. A Hargita megyei hegyimentők 481 mentési akcióban vettek részt, a balesetek közül kettő halálos áldozatokat követelt.
2025. január 16., 18:222025. január 16., 18:22
Számos mentési akcióban nyújtott segítséget tavaly Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata. A megyei önkormányzat tájékoztatása szerint 182 esetben – ahol több áldozat vagy sérült volt érintett – két vagy három mentőegység közreműködésére is szükség volt.
Vízi mentéseknél is segédkeztek hegyimentő-szolgálathoz tartozó búvárok. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Simon László, a közszolgálat vezetője elmondta: a mentések túlnyomó többsége télen, sípályákon történt, különösen a Madarasi Hargitán, Varságon, Hargitafürdőn és a Bucsin-tetőn.
A tíz alkalmazottal és összesen 160 önkéntessel dolgozó közszolgálat a bevetések mellett a hegyi, barlangi és vízi balesetek megelőzésére koncentrált, programjaikon több mint 15 ezer gyermek, diák és egyetemista vett részt 2024-ben. Hargita Megye Tanácsa 1,46 millió lejt biztosított tavaly a hegyimentő közszolgálat tevékenységének fenntartására, továbbá 524 ezer lejt szánt olyan beruházásokra, amelyek hegyi menedékek építésére, felújítására és más eszközök és gépek beszerzésére irányultak.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
Körülbelül 80 ezer gazdasági társaság összesen mintegy 2,3 milliárd lejjel tartozik az államnak, de az összeget nem tudják behajtani, mert a cégeknek már nincs bankszámlájuk – nyilatkozta az országos adóhatóság elnöke egy keddi szakmai rendezvényen.
Újabb beavatkozásra volt szükség a nagyvadak miatt Zabolán, ezúttal az iskola területén. A medvét és bocsait kora reggel vette észre egy alkalmazott, így a gyerekek nem kerültek veszélybe, de az oktatást aznap biztonsági okokból felfüggesztették.
Gyanús körülmények között halt meg egy csecsemő a bukaresti Polizu szülészeten. Az ügyészség vizsgálatot indított az ügyben.
szóljon hozzá!