
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három tűzesethez riasztották a Kovászna megyei tűzoltókat vasárnap este. Az egyik helyszínen két személy is megsérült.
2023. február 20., 17:422023. február 20., 17:42
Bölönben 22 órakor körül ütött ki tűz egy magánházban. A tűzoltóság Facebook-bejegyzése szerint Barótról két bevetési jármű, Sepsiszentgyörgyről egy létrás mentőjármű és egy elsősegélynyújtó egység szállt ki a helyszínre, valamit a bölöni önkéntesek is kivették részüket az oltásban. Támogatásként a Brassó megyei Földvárról is érkezett egy jármű, valamint egy mentőautó. A tűz az egész házra átterjedt, a lángok mintegy 100 négyzetméteren pusztítottak, és nagyon gyorsan terjedtek, menekülés közben két személy égési sérüléseket szenvedett. Az egyikük az arcán, az alsó és felső végtagjain sérült, őt a megyeszékhelyi sürgősségi kórházba szállították, a másik személy a bal karján szerzett könnyebb égési sérüléseket, ő nem kívánt kórházba menni, sebét a helyszínen látták el. Az elsődleges vizsgálatok alapján úgy tűnik, hogy a tüzet egy kipattanó parázs okozhatta.
A második riasztás 23 óra körül Bodzafordulóról érkezett, ahol egy ház kéménye lángolt, vélhetően azért, mert nem volt megfelelően kipucolva. Ugyancsak az éjszaka folyamán, 2 óra körül Szentkatolnáról riadóztatták a tűzoltókat, ahol egy elektromos transzformátornál ütött ki tűz, melynek következtében megsérültek a nagyfeszültségű vezetékek. Sem a bodzafordulói, sem a szentkatolnai tűzben nem történt személyi sérülés.
Emésztőgödörbe esett pónilovat mentettek ki vasárnap a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltóegyesület tagjai Alsóboldogfalván.
Lakóházban csaptak fel a lángok hétfőn este Vidrátszeg főutcáján, a tűzoltók már elkezdték az oltást – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Egyhangúlag fogadta hétfőn a kormánykoalíció az államigazgatást érintő reformcsomagot, valamint a tervezett gazdaságélénkítő intézkedéseket. Az ülésen több adókedvezményről is döntöttek – adta hírül a Nemzeti Liberális Párt sajtóosztálya.
A Szociáldemokrata Párt nem támogatja az idei költségvetést a szociáldemokraták által javasolt szolidaritási csomag nélkül – közölte hétfőn a Facebook-oldalán Mihai Fifor képviselő.
Továbbra is problémás a romániai átoltottsági arány – hívta fel a figyelmet hétfőn Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter, hangsúlyozva, hogy a különféle kezdeményezések, köztük a gyógyszertári oltás kísérleti programja sem hozott érdemi javulást.
Politikai felelősségre vonás, akár tisztségből való felmentés is várhat azokra a miniszterekre és államtitkárokra, akiknek mulasztása miatt Románia uniós helyreállítási forrásokat veszít – jelenetette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Habár még vannak hátra munkálatok, beköltözhet új, háromszobás házába az a négygyermekes gyergyószentmiklósi család, amelynek otthona egyetlen év alatt épült fel civilek, vállalkozók, a sajtó és az egyház szoros együttműködésének köszönhetően.
A következő két hétben a hegyvidék kivételével az ország nagy részén többnyire fagypont fölötti nappali hőmérsékleti értékek várhatók, csapadékra február utolsó napjaiban és március elején van kilátás.
A 8,2 lejt is meghaladta a gázolaj literenkénti ára egyes töltőállomásoknál – például Csíkszeredában is –, és a következő időszakban akár 8,3–8,5 lejre is emelkedhet – mutat rá elemzésében az Intelligens Energia Egyesület.
Február 24-én, kedden, az ukrajnai háború kezdetének negyedik évfordulóján az ukrán zászló színeivel világítják meg a parlament épületét.
szóljon hozzá!