
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
A lakótelepüléséhez közeli erdőben találtak rá egy 59 éves zágoni férfira csütörtökön, aki két napja tűnt el.
2022. szeptember 22., 21:232022. szeptember 22., 21:23
Az eltűnést kedden jelentették, miután a férfi a Zágonhoz közeli esztenára indult, és nem tért haza. Tűzoltókból, rendőrökből, csendőrökből, hegyimentőkből és önkéntesekből álló csapatok indultak a keresésére. Csütörtökön három óra eredménytelen kutatás után a csapatok arra készültek, hogy újraszerveződnek, és újabb útvonalakon indulnak el.
A hivatásos tűzoltók a szabadidejükben vettek részt az akcióban, és már a keresődrónt akarták indítani, amikor egy arra járó férfi szólt, hogy zajt hallott az udvara mögötti erdőben. A három tűzoltó a megadott irányba indult, félórás keresés után meghallották, hogy valaki segítségért kiált. A keresett férfi két éjszakát töltött az erdőben a hidegben. A tűzoltók elsősegélybe részesítették, és a hegyimentők segítségével vitték ki az erdőből, majd átadták a mentősöknek, tájékoztat a Kovászna megyei tűzoltóság.
A mezőgazdasági minisztérium jogszabálymódosításra készül annak érdekében, hogy az EU-ból Romániába érkező fagyasztott sertéshúst ne lehessen friss húsként feltüntetve értékesíteni – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A közigazgatási reformról szóló sürgősségi rendelet hamarosan megjelenik a Hivatalos Közlönyben – jelentette be szerdán a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Több mint 50 alkalommal riasztották a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat február 20–24. között. A bevetések főként elsősegélynyújtási feladatokat jelentettek.
Egy 800 milliméter átmérőjű fővezeték hibásodott meg Marosvásárhelyen a Szabadi utca térségében, ennek javítása miatt zavaros víz folyhat a csapokon.
Hargita megyében először szerveznek óvóhelyre vonulási gyakorlatot a polgárvédelem hetén. Február 26-án és március 4-én Tusnádfürdőn és Székelyudvarhelyen szimulálják a lakosság kimenekítését. Mindeközben a megye tűzoltóságai nyílt napokra készülnek.
Slatina polgármestere a szerencsejátékok működését betiltó határozattervezetet készül benyújtani a városi tanács elé.
A szerdán elfogadott törvénytervezet szerint a szexuális agresszióért vagy kizsákmányolásért elítélt, és emiatt nyilvántartásba vett személyek nem dolgozhatnak iskolákban, kórházakban, idősotthonokban, szociális, testnevelési és sportközpontokban.
A tanügyi szakszervezetek a Cotroceni-palota előtt tüntetnek szerdán, mert fel akarják hívni a figyelmet arra, hogy az oktatási rendszerben dolgozók nem értenek egyet a költségvetési hiány csökkentésére hozott politikai intézkedésekkel.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt több mint két évben több mint 8,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 647 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
Csapadékos időre, az ország jelentős részén havazásra, a hegyekben hófúvásra figyelmeztető előrejelzést adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!