
Fotó: Pinti Attila
A sepsiszentgyörgyi kórházban két koronavírussal fertőzött beteget kezelnek, további két esetben fennáll a fertőzés gyanúja, a teszteredmény kell ezt még megerősítsem – tájékoztat szerdán a kórház vezetősége.
2021. augusztus 25., 17:202021. augusztus 25., 17:20
Az igazolt fertőzöttek közül egyik 9 év alatti kiskorú, a fertőzés gyanúja egy 70 és egy 81 éves páciens esetében áll fenn. A pácienseknek enyhe tüneteik vannak, általános állapotuk jó, egyikük sem szorul intenzív ellátásra. A fertőzött betegek közül egyik sem kapta meg a védőoltást.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) adatai szerint Háromszéken az elmúlt 14 napban regisztrált új koronavírusos esetek ezer lakosra vetített száma 0,06.
Az oltási kampány kezdete óta megyénkben 75 678 dózis oltást használtak fel, 33 096 személy kapta meg az oltás második adagját is. 4842 személyt a családorvosok egydózisú oltással immunizáltak.
A rendőrség és a csendőrség képviselőiből álló vegyes csapatok 286 személyt, négy kereskedelmi társaságot, 16 különböző helyszínt és létesítményt, és hét személyszállító járművet ellenőriztek, hogy betartják-e a járványügyi szabályozásokat.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
szóljon hozzá!