
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Árvai Károly
Az elmúlt24 órában kilenc újabb koronavírus-fertőzést diagnosztizáltak Kovászna megyében, miközben 174 tesztet futtattak le.
2020. szeptember 15., 19:392020. szeptember 15., 19:39
A prefektúra tájékoztatása szerint két elhalálozást vettek nyilvántartásba, az elhunytak a társbetegségeik mellett koronavírussal is megfertőződtek.
A 73 éves kézdivásárhelyi férfit a sepsiszentgyörgyi kórházba kezelték, hőemelkedésre, légzési nehézségekre, köhögésre panaszkodott, az állapota romlott, az intenzív terápiás osztályra került, lélegeztetőgépre, az életét nem tudták megmenteni. Szívbetegségekkel, Parkinson kórral és veselégtelenséggel is kezelték. A 82 éves sepsiszentgyörgyi férfi szintén a kórházban hunyt el, hőemelkedés, kóros fáradtság miatt került kórházba, magas vérnyomással, szívbetegségekkel is kezelték.
A kedd délutáni adatok szerint 107 koronavírussal fertőzött háromszékit tartanak megfigyelés alatt a kórházakban, további 283 esetben áll fenn a fertőzés gyanúja, ezek a személyek lakhelyi elkülönítésben vannak, az elmúlt 24 órában 48 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak. A járvány kitörése óta Háromszéken 964 személy fertőződött meg, 738-at nyilvánítottak gyógyultnak, 29 beteg elhunyt. Az elmúlt 24 órában 395 személyt igazoltattak, 27 céget, 37 járművet, 8 közszállítási járművet, 41 vendéglátói egységet ellenőriztek. Négy személyt összesen 600 lejre megbírságoltak.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
1 hozzászólás