
Hatalmas összeggel tartoznak a városkasszának
Fotó: Pinti Attila
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt adójukat a tavalyi évben, de több olyan cég is van, aki egymillió lej fölötti tartozást halmozott fel az önkormányzat felé.
2025. január 10., 13:292025. január 10., 13:29
2025. január 10., 13:342025. január 10., 13:34
2024-ben a fizikai személyek 91%, a jogi személyek 90%-a befizette a kötelező adót a Kézdivásárhelyi Polgármesteri Hivatal kasszájába. Azonban mindkét esetben vannak olyan tartozások, amelynek összegéből már tudna tenni a városért az önkormányzat, talán nem is keveset.
„A GDPR törvény miatt pontos választ nem adhatok erre a kérdésre. De azt elmondhatom, hogy fizikai személyek esetén kettő lakos 100 ezer lej fölötti összeggel tartozik a városkasszának, 95 személy pedig 10 és 80 ezer lej közötti értékben halmozott fel tartozást” – mondta el érdeklődésünkre Szilveszter Szabolcs alpolgármester.
Jogi személyeknél ennél is magasabb összegekről beszélhetünk.
6 cég 120 és 350 ezer lej közöttivel. Továbbá 50 olyan cég van, akinek tartozása 10 és 90 ezer lej között található. Amint az alpolgármester elmondta, ezek között több olyan vállalkozás is szerepel, amelyek csődeljárás alatt vannak.
Fotó: Pinti Attila
Az adókat és illetékeket már nyolcadikától be lehet fizetni a helyi adóhivatalban, hétfő és szerda között 8–15, csütörtökön 8–17, míg pénteken 8–13 óra között fogadják az ügyfeleket. Továbbá lehetőség van online is törleszteni, a ghiseul.ro weboldalon. Az adóértesítéseket csak huszadika után kezdik kiküldeni a lakosoknak, de felhívják a figyelmet, hogy nem szükséges azt megvárni, anélkül is bemehetnek fizetni.
Érdemes tehát már év elején letudni kötelességünket, annál is inkább, mert ahogy már beszámoltunk, a céhes városban idén az infláció mellett – 10,4% -- további 4,6%-kal emelkedtek az adók.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
Több mint száz gyalogsági töltényt és egy a kilövésükhöz használt eszközt találtak hétfőn délután Csíkszentkirályon – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Befejezte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a beszkennelt szavazóköri jegyzőkönyvek összevetését a választási informatikai rendszerben rögzítettekkel, valamint az országgyűlési választás levélszavazatainak kézi számlálását.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Zamfir szerint alakulata elképzelhetőnek tartja, hogy bizalmatlansági indítványt nyújtson be a Bolojan-kormány ellen.
Megnevezte a leendő Tisza-kormány hét miniszterét Magyar Péter pártelnök, leendő miniszterelnök hétfőn, a Tisza Párt parlamenti frakciójának első ülése után tartott sajtótájékoztatóján.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn Nagybányán kijelentette, hogy a jelenlegi kormánykoalíciónak megoldást kell találnia Románia stabilitásának megőrzésére.
Több megyére kiterjedő ellenőrzést tartottak április 19-én, vasárnap délután a 15-ös országúton, amelyben Hargita, Maros, Kovászna, Bákó és Neamț megye rendőrei vettek részt.
Nicușor Dan államfő hétfőn kijelentette, hogy nincs napirenden az áfa (TVA) módosítása, mivel ezt az adót a 2026-os költségvetés rögzíti.
Várhatóan tizenhat minisztérium lesz a Tisza-kormányban – jelentette be az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
Jelentősen lehűl az idő a következő három napban, az ország nagy részén mérsékelt esőzések várhatók, a hegyekben pedig vegyes csapadékra is számítani lehet – figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat az április 20–23. közötti előrejelzésében.
szóljon hozzá!