
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében 1272 diák jelent meg a román nyelv és irodalom érettségi vizsgán. A tanfelügyelőség tájékoztatása szerint az érettségire 1298-an iratkoztak be, 23-an nem jelentek meg hétfőn, közülük ketten lakhelyi elkülönítésben vannak.
2020. június 22., 21:092020. június 22., 21:09
A járványtani szűrésen mindegyik érettségiző átment, senkinek nem volt 37,3 Celsius foknál magasabb testhőmérséklete. Mivel másolni próbáltak, két vizsgázót kizártak, ők elveszítették a jogot, hogy a következő két szesszióban, tehát ősszel és jövő nyáron újra próbálkozzanak.
Az első eredményeket június 30-án, kedden hozzák nyilvánosságra név nélkül, azonosító kód alapján. Kiss Imre főtanfelügyelő rámutatott, mind a 14 vizsgaközpontban betartották az előírásokat, nem voltak fennakadások. Reméli, hogy a következő megmérettetéseken felelősségteljesen vizsgáznak a fiatalok, nem kell több érettségizőt kizárni.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
szóljon hozzá!