
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Két férfira támadt rá a medve az Ozsdola községhez tartozó Hilib faluhoz közeli esztenán kedden este. Az áldozatok nem voltak életveszélyben, a végtagjaikat sebesítette meg a vad, a kézdivásárhelyi kórházban látták el a sérüléseiket.
2022. augusztus 03., 17:502022. augusztus 03., 17:50
A hatóságok beszámolója szerint a juhászkutyák elszaladtak egy medvét üldözve, amikor a védtelenül maradt nyájra rátámadt egy másik medve. A juhász próbálta védeni a juhokat, a nagyvad akkor sebesítette meg.
A támadás kedden este nyolc óra körül, a Hilib falutól mintegy 5 kilométerre levő esztenán történt. A 46, illetve 49 éves áldozatokat mentővel szállították a kézdivásárhelyi kórházba.
Pénzes Ágoston, Ozsdola polgármestere az eset kapcsán elmondta: összeállítják a dokumentációt, keresik a megoldást a támadások megelőzésére.
Ozsdolán ebben az évben két esetben jelentették, hogy a medve betört a gazdaságokba, ám valójában ennél több esetben okozott kárt a vad. Tavaly negyven hivatalos bejelentést iktattak.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
1 hozzászólás