
Már feliratozzák a Székelyudvarhelyre újonnan érkezett második dízelbuszt
Fotó: Erdély Bálint Előd
Lassan öt hete annak, hogy megérkezett az első új busz Székelyudvarhelyre, kedden este pedig a társát is sikerült elhozni Bukarestből; szerdán leszállítottak egy harmadikat is, egy villanyautóbuszt. Az új buszokat egyszerre szeretnék útnak indítani, erre már ki is dolgoztak egy működtetési stratégiát.
2022. november 16., 21:562022. november 16., 21:56
Több mint egy hónapja már, hogy elhozták Bukarestből az első új dízelbuszt, amit a székelyudvarhelyi tömegközlekedés fellendítése érdekében vásárolt a helyi városháza. Az új buszt eddig azért nem helyezték működésbe, mert nem jelentene hathatósabb megoldást társai nélkül, így egy kidolgozott stratégia alapján, egyszerre fogják üzembe helyezni azokat – értesült lapunk Hadnagy Gábortól, a tömegközlekedési szolgáltatást irányító Urbana Rt. igazgatójától.
Az elektromos buszt szerdán járműszerelvénnyel szállították le. A második dízel buszt már el is vitték feliratozni, és a forgalomba íratása is zajlik. Lapunk azon kérdésére, hogy a hetekkel ezelőtt érkezett buszt eddig miért nem helyezték üzembe, az igazgató azt válaszolta: a beíratási folyamat három hétig húzódott el, és egyébként sem helyezték volna korábban üzembe, csak a másik kettővel egyszerre. Mint mondta,
Az igazgató állítása szerint ennek a stratégiának alkalmazásával optimális esetben egy óráról félre csökkenne járatok sűrűsége.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A 23 férőhelyes elektromos buszt először egy kísérleti útvonalon szeretnék bevetni, ami Szombatfalva és a város közti útvonalon létesülne. Az Urbana Rt. vezetője szerint
A busz menetrend szerinti üzembe helyezését a városháza hivatalos csatornáin lehet majd elérni és követni, ott minden aktuális információt elérhetnek majd az utasok – fűzte hozzá Hadnagy. Az autóbusz töltésére szolgáló állomásról megjegyezte: az Urbana Rt. területén fog létesülni, amint a busz készen áll a használatra. Zörgő Noémi városházi szóvivő ugyanakkor érdeklődésünkre megjegyezte, hogy a szombatfalvi járatra sokan tartanak igényt, így valószínű, hogy az a járat a későbbiekben állandósulni fog.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az eddig működő nagyobb méretű kék buszokkal kapcsolatban megosztóak a tapasztalatok, és nem kevés fejtörést okoznak a működtetőnek.
Ebben az esetben felmerülő megoldásról is kérdeztük Hadnagyot, aki szerint csak helyszíni javításra van lehetőségük. Mint mondta, a városban nincs lehetőség a buszok vontatására, ezért mindig ki kell mennie egy szerelőcsapatnak a helyszínre. Az utasokat ilyenkor egy cserebusz szállítja tovább, amit igyekeznek a lehető legkevesebb idő alatt a helyszínre irányítani.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!