
Fotó: Pinti Attila
Egy tizenhat napos újszülöttet és egy három hónapos csecsemőt kezelnek koronavírus-fertőzéssel a sepsiszentgyörgyi kórházban. András-Nagy Róbert kórházigazgató szerdán online sajtótájékoztatóján elmondta: az újszülött édesanyja is pozitív, együtt vannak a kórházban.
2021. október 20., 17:272021. október 20., 17:27
A kórházigazgató arról számolt be, hogy a 16 napos kisbaba eddig a legfiatalabb koronavírus-fertőzött páciens a kórházban. Mind a két baba állapota stabil, de ez a pillanatnyi állapot, hiszen tetten érhető mindkettőjüknél a fertőzés tünetegyüttese.
A kórházigazgató elmondta, Kovászna megyében jelenleg összesen 193 koronavírus-fertőzött beteget ápolnak a kórházakban:
Sepsiszentgyörgyön 9 beteg van nagyon súlyos állapotban az intenzív terápiás osztályon, hárman vannak lélegeztetőgépen, hat beteg túlnyomásos oxigénellátásra szorul. Az intenzív terápiás osztályon kezelt betegek közül hárman megkapták az oltást, hatan nem.
A fertőző osztályon kezelt fertőzöttek 3 százaléka középsúlyos állapotban van, a 97 százalék esetében nagyon súlyos a betegség lefolyása, szinte mindenki oxigénpótlásra szorul.
Az elhunytak életkora 34 és 81 év között volt, mindannyiuknak voltak társbetegségeik. A kórházigazgató elmondása szerint hatalmas a nyomás a kórházon
Tervezik, hogy összevonják a sebészet és az ortopédia osztályokat, hogy növeljék a koronavírusos betegnek fenntartott ágyszámot. A sürgősségen naponta átlag 20 beteg jelentkezik, koronavírus-fertőzésre utaló tünetekkel.
– mondta el kérdésünkre az igazgató.
Valójában a fertőző betegségek osztályán is szinte intenzív ellátás zajlik, annyira súlyos állapotban vannak a betegek, csak annyi a különbség, hogy ott nem használják a gépeket, ugyanakkor a belgyógyászok, kardiológusok, diabetológusok, ideggyógyászok is részt vesznek az ellátásban.
– mondta az igazgató, hangsúlyozva, erőfeszítéseket tesznek, hogy minden nem koronavírusos sürgősségi esetet is ellássanak.
Az orvosaink túlóráznak, ha nem ügyeletesek is bennmaradnak. Kérjük a lakosságot tartsák be az óvintézkedéseket, fontolják meg az oltás felvételét , hiszen hatalmas a megfertőződés veszélye, és nagy a nyomás a kórházon” – összegzett András-Nagy Róbert.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
szóljon hozzá!