
Fotó: Facebook/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
Két baleset is történt a 13A jelzésű országút Farkaslaka és Korond közti szakaszán szerdán dél körül.
2021. szeptember 15., 17:402021. szeptember 15., 17:40
Egy 27 éves Farkaslaka községi nő Korondról a lakóhelye felé haladt személyautójával a 13A jelzésű országúton délelőtt, amikor egy úthibákat jelző táblának ütközött, majd kisodródott és egy fának csapódott.
Kevesebb mint két órával később egy szintén fakaslaki 42 éves nő is balesetet szenvedett, amikor a 13A jelzésű országúton Korond felől Farkaslaka irányába tartott. A Kalonda-tetőnél egy teherautó előzésébe kezdett, amikor egy szemből érkező haszongépjárművel ütközött, amelyet egy 42 éves marosvásárhelyi sofőr vezetett. A baleset következtében a nő könnyebben megsérült.
Fotó: Facebook/Udvarhelyszéki Közlekedési Infó
A helyszíni vizsgálatok során kiderült, egyik esetben sem fogyasztottak alkoholt az autóvezetők. Mindkét ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás – tudtuk meg Gheorghe Filiptől, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivőjétől.
Tizenegy autó ütközött össze péntek délután a Craiovát Pitești-tel összekötő, 12-es gyorsforgalmi úton, Olt megyében. A járművekben több mint harminc ember utazott, a hatóságok aktiválták a vörös beavatkozási tervet.
Oroszország a csütörtökről péntekre virradó éjszaka újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán kikötői infrastruktúra ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea megye lakosságát.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
December 31-ig hosszabbították meg a jelentkezési határidőt a Mathias Corvinus Collegium (MCC) – Erdély középiskolás programjába.
Az idei tél eddigi legfagyosabb reggelére ébredtünk karácsony másodnapján, a hőmérséklet Székelyföld-szerte megközelítette, helyenként meg is haladta a mínusz 10 fokot. A leghidegebb ezúttal is Csíkszeredában volt.
Mit nézzünk idén karácsonykor, ha nem a tévécsatornák műsorai közül válogatnánk? A rövid válasz: a Stranger Things ötödik évadának új epizódjait. A hosszú pedig az alábbi film- és sorozatajánlónk.
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
szóljon hozzá!