
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Veszélyes hulladékok begyűjtésével, szállításával, tárolásával és megsemmisítésével összefüggő törvénytelenségek miatt eljárás indult két férfi ellen Hargita megyében.
2021. március 24., 19:572021. március 24., 19:57
A Hargita megyei környezetőrség a rendőrséggel együttműködve tartóztatott fel két férfit Kászonaltíz községben kedden, miközben elektronikus, illetve vastartalmú hulladékokat szállítottak haszongépjárműveiken.
A szóban forgó járművek Vrancea megyében voltak bejegyezve, a sofőrök – egy 19 és egy 51 éves férfi – nem tudták bemutatni a fuvarok lebonyolításához szükséges dokumentumokat az ellenőrzés során. Ennek következtében a gépjárműveket és a rajtuk lévő hulladékanyagot a hatóságiak lefoglalták és átadták egy engedéllyel rendelkező hulladékgazdálkodási cégnek, amely kategóriák szerint, a szabályoknak megfelelően szelektálja majd azokat.
Az ügyben veszélyes hulladékok szakszerűtlen kezelése miatt eljárást indítottak, valamint három bírságot is kiszabtak összesen 30 ezer lej értékben – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
szóljon hozzá!