
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Egy személy megsérült egy közúti balesetben Kobátfalva közelében kedden a kora esti órákban – tájékoztatott közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2021. június 02., 17:412021. június 02., 17:41
A balesetet egy 58 éves, Siménfalva községi nő okozta, aki a 135-ös megyei úton haladt autójával, amikor Kobátfalva közelében hirtelen áttért a másik sávra és összeütközött a szemből szabályosan közlekedő autóssal. A másik irányból érkező autót egy 20 éves Farkaslaka községi fiatalember vezette. A balesetet megelőzően egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt. Az ütközés következtében a vétkes sofőr megsérült, a hatóságiak gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt eljárást indítottak ellene.
Hétfőn a késő esti órákban egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt szúrtak ki a rendőrök Gyergyócsomafalván. A 41 éves, Gyergyószárhegy községből származó férfi igazoltatása közben derült ki, hogy nem rendelkezik gépjárművezetői engedéllyel.
Keddre virradóan egy erősen ittas állapotban lévő sofőr is rendőrkézre került Szentegyházán. A férfi leheletéből 1,20 mg/l légalkoholszintet mutatott ki az alkoholszonda. Az illetőt a székelyudvarhelyi kórházba kísérték vérvételre. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a hatóságiak mindkét személy ellen eljárást indítottak: előbbinél jogosítvány nélküli vezetés, utóbbinál ittas vezetés miatt.
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
szóljon hozzá!