
A gázszolgáltatótól függ, hogy mikor költözhetnek vissza a felújított épületbe
Fotó: Erdély Bálint Előd
Minden munkálat a tervek szerint haladt a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium Iskola utcai épületének felújításakor, kivéve a gázszolgáltató el nem végzett feladatait. A felelős vállalat másfél évvel a szerződéskötés után sem volt képes beszerelni és üzembe helyezni a gázórát, anélkül pedig az épület használata is függőben van.
2022. október 25., 20:012022. október 25., 20:01
Megújult formában látható a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium Iskola utcai épülete, sőt már a legtöbb táblát, padokat és az oktatáshoz szükséges eszközöket is beszerelték az osztálytermekben. A korszerűsítés nem volt buktatók nélküli, a visszaköltözést pedig még mindig hátráltatja a gázszolgáltató halogatott munkája.
Laczkó György, a Tamási Áron Gimnázium igazgatója lapunk megkeresésére elmondta, az építkezési munkálatok a tervek szerint haladnak, lassan befejeződik a berendezések elhelyezése, felszerelése is. Elmaradt még hátsó tűzfal vakolása, de azt későbbre is tervezték, hogy más munkálatokkal tudjanak haladni. Az igazgató szerint,
„Már háromszor ásták fel a területet, de még se gáz, se gázóra, és a rendszer elindításához szükséges jóváhagyásokra is várni kell” – fejtette ki lapunknak Laczkó, hozzátéve, hogy a szerződést a munkálatok elvégzésére már másfél éve megkötötték, és még mindig nem végezte el a szolgáltató a munkálatok rá eső részét.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A felújítások előtt több telefon- és internetkábel is rögzítve volt az épülethez, amiket a munkálatok idején az állványzathoz kötöztek – magyarázta az iskolaigazgató. Mint mondta, a kábelek sorsa felől már felkereste a felelős szolgáltatókat, akik – Laczkó elmondása szerint – érdektelenül viszonyultak a fennálló problémához. Az igazgató leszögezte,
elhelyezésükre a felelős szolgáltatóknak kell más megoldást találniuk.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tíznapos szabadságot vett ki az alkotmánybíróság egyik bírája, ezért a testület szerdán várhatóan ismét elhalasztja a döntéshozatalt a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadványról.
Mintegy háromszáz méteres biztonsági zónát jelöltek ki a hatóságok kedden délután az A1-es autópályán, miután összeütközött két kamion és ammónium-szulfát ömlött az útra.
Ilie Bolojan kormányfő kedden kijelentette, hogy a helyi közigazgatás hatékonyabbá tételére irányuló intézkedések hiányában csökkenteni kellene a községek számát.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
A Solidaritatea Sanitară szövetség általános sztrájk kirobbantását tervezi az egészségügyben a kormány gazdasági és szociális politikája miatt.
Több mint 13 ezer lejre büntették meg azt a Vâlcea megyei férfit, aki arra kényszerítette a lovát, hogy nagyon nagy súlyokat húzzon. A rendőrök hivatalból jártak el, miután a férfi feltöltötte a videót a netre.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a községi és városi önkormányzati alkalmazottak érdekvédelmi tömörülése azokban a polgármesteri hivatalokban, ahol van képviselete a szakszervezetnek. A tiltakozás ideje alatt szünetel az ügyfélfogadás.
Románia az országos helyreállítási tervben (PNRR) vállalta, hogy ez év végétől a piaci érték alapján fogja kiszámolni az ingatlanadót. Mire számítsunk?
A tanárok heti 20 órás kötelező óraszáma európai viszonylatban a legalacsonyabbak között van – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök hétfő este a Digi24 televíziónak adott interjúban.
szóljon hozzá!