
Fotó: Erdély Bálint Előd
A kivitelező cégnek 36 hónap áll rendelkezésére elvégezni a székelyudvarhelyi Bányai János Szakközépiskola felújítását. Amennyiben az építkezési anyagok árai nem csökkennek, a pályázati összeg és a költségek különbözetét a városháza és az EU fogja fedezni.
2022. július 28., 10:372022. július 28., 10:37
2022. július 28., 22:392022. július 28., 22:39
A közbeszerzést januárban megnyerő bukaresti cég maradt végül a kivitelező, az eredmény ellen óvást benyújtó vállalat elesett a munkálatoktól. A cégnek július 11-én adták ki a munkakezdésre vonatkozó utasítást, a felújítást el is kezdték – nyilatkozta lapunknak Feleki Csaba, a Bányai János Szakközépiskola igazgatója.
Az intézmény igazgatója szerint a munkálatok párhuzamosan több szinten is zajlanak. Jelenleg a második emelet villanyvezetékeit fűzik újra a szerelők, közben az alatta levő szinten már a rossz állapotban levő felső rétegeket bontják a falakról a kőművesek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Feleki Csaba elmondta, az utóbbi években kellemetlenségek adódtak az osztályok kifűtésével kapcsolatban, a vezetékek és fűtőtestek kicserélését a szerelők hamarosan elkezdik.
Lapunk korábban közölte, hogy a felújításokat akkor tudják elkezdeni, ha a román kormány elfogadja az építőanyag árak csökkenésére vonatkozó rendeletet. Mint kiderült, a munkálatok elkezdésével nem vártak a törvényrendelet elfogadásáig, mivel a kormány enyhítéseket ígért.
– jelentette ki az intézmény igazgatója. A polgármesteri hivatal munkatársai kiegészítették, hogy egy kormányrendelet értelmében a pályázati összeg és a költségek különbözetét egyenlő arányban fogja fizetni az EU és a város.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A bukaresti vállalatnak a munkálatokat 2024 január 14-ig kell befejeznie, ezek elvégzésére így 36 hónap áll a rendelkezésükre.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
szóljon hozzá!