
Fotó: Pixabay.com
Olyan képzési programon dolgozik a Kovászna Megyei Kereskedemi és Iparkamara, amellyel a fejlődni kívánó kis- és középvállalkozások számára nyújtanának azonnali gyakorlati haszonnal járó ismereteket.
2025. január 10., 14:142025. január 10., 14:14
„A kis- és középvállalkozásoknak nagyon sok információra, eszközre van szükségük, annál is inkább, hogy a kisebb cégek nem mindig engedhetik meg maguknak, hogy könyvviteli vagy adóügyekben, jogi témákban vagy a marketinget illetően szakcéghez forduljanak, külön konzultációt igényeljenek. Így sok mindent maguknak a tulajdonosoknak vagy ügyvezetőknek kell megtanulniuk. Ebben segítenénk mi nekik az Elitonomy programunkkal. A megyében, ugyanúgy, mint a szomszédban, Hargita megyében, a legtöbb cég a kkv-k kategóriájába tartozik” – számolt be a programról a Székelyhonnak Edler András, a megye kereskedelmi és iparkamara elnöke.
A program véglegesítése még folyamatban van, de várhatóan tavasszal elindul.
A témákat illetően a vállalkozók jelzéseire és visszajelzéseire is támaszkodnak, az már körvonalazódik, hogy a mesterséges intelligencia használata a mindennapos ügyvitelben lehet az egyik ilyen téma, vagy a közösségi médiában való reklámozás – fejtegette Edler András.
Fotó: Tuchiluș Alex
Bár a kisvállalkozások vezetői elég túlterheltek és stresszesek, ami érthető is a sok bürokratikus kötelezettség, adóügyi megszorítás és nehezítés miatt, az az idők folyamán nyilvánvaló lett, hogy
– vélekedett a kamaraelnök.
Azonban azt, hogy nagy a nyomás rajtuk, az is jelzi, hogy a múlt év végétől szinte napi gyakorisággal betért egy-egy kisvállalkozó a kereskedelmi kamarához azzal, hogy vissza akarja adni a vállalkozói engedélyét – tudtuk meg.
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Tusnádfürdő nem változott, ez továbbra is az a hely, ahol a magyarok nem csak beszélnek a jövőről, de próbálják azt megérteni – jelentette ki tusványosi beszédében Orbán Viktor, aki pártja jövőbeni szerepéről beszélt.
A 35. Tusványos szombati napján Tőkés László a romániai magyarság fogyatkozásáról, az autonómia ügyéről, Márton Áron örökségéről és Orbán Viktor nemzetpolitikájáról beszélt, történelmi és aktuálpolitikai párhuzamokat is felvonultatva.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Ismét drón hatolt be a román légtérbe. Egy F-16-os vadászgép pilótája iktatta ki a célpontot.
Legutóbb 2002-ben fordult elő, hogy Orbán Viktor a miniszterelnöki pozíció átadása után az ellenzék vezetőjeként tartott előadást Tusnádfürdőn. Ez most ismét megtörténik. Kövesse velünk élőben a Tusványos legfontosabb szombati történéseit!
szóljon hozzá!